iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı

iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı ios

İphone kullanıcıları gözlerini iOS 10’a dikmiş durumdayken. iOS 10 ile gelecek hayal kırıklığı ile yıkılmaları neredeyse kesin. Çünkü apple herkesin merakla beklediği iOS 10 sistemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. iOS 10 ile gelecek özellikler hiçte beklenildiği gibi değil. Eğer böyle bir sürüm sadece bu özellikler ile gelecek ise gelmese daha iyi diyebiliriz.

Bir apple kullanıcısı olarak yapılan bu açıklamayı  1 nisan şakası kabul etmek istiyorum ancak. Nisan 1’de geçti ve gitti. Maalesef yapılan resmi açıklama şimdilik bu yönde, umarız ki ilerleyen zamanlarda bu açıklamaya eklemelerde bulunsunlar.

iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı ios

iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı güncelleme açıklamalarında;

Gereksiz iOS Uygulamaları Gizlenebilecek:

Tim Cook daha önceki konuşmalarında kullanıcıların iOS sisteminde gereksiz gördüğü uygulamaların silinemeyeceğini, eğer silinirse uygulamalar birbiriyle etkileşim içerisinde çalıştığından dolayı iphone cihazlarda sorunlar yaratabileceğini söylemişti. Ancak bir çözüm arayışında olduklarını kullanıcılarına iletmişti.

Gelişmeler gösteriyor ki apple çözümü bulmuş, uygulamaları silmek yerine gizlemek gibi bir özellik getirmeyi planlıyor. Bu özelliği sayesinde gereksiz gördüğünüz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Aslında gereksiz bir özellik silinmedikten sonra üçüncü uygulamalarda bu işlemi sağlayabiliyor.[ads1]

Tam 74 Tane Yeni Emoji:

Evet yanlış duymadınız. Başka hiçbir yerde yok sadece Apple yaptı. Bu emojiler iOS 10’dan başka hiçbir yer de yok. Apple kullanıcılarına çok lazımdı. Şaka bir yana maalesef Apple’in iOS 10 güncelleme hedeflerinden biri de 74 adet yeni emojinin kullanıma açılacağı.

Tam 74 Tane Yeni Emoji: iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı iOS 10 ile Gelecek Hayal Kırıklığı ios 10 emoji unicode 9 0

Tam 74 Tane Yeni Emoji:

Fotoğraflara Yeni Özellik:

Belki beklentileri bir nebze olsun karşılayabilecek hatta güncelleme sayılabilecek tek özellik bu olsa gerek. Fotoğraflar uygulaması geliştirilecek ve fotoğraf uygulama içerisinde düzenlenebilecek. Ayrıca uygulama içerisine yüz tanıma sistemininde entegre edileceği paylaşılan bilgiler arasında.

Sizleri böyle hüsran bir güncelleme açıklaması ile karşılamak istemezdik. Ancak diyeceğimiz şudur ki iOS 10 güncellemesinde beklentilerinizi çok yüksek düzeyde tutmayınız.