Dünya İnternet Haritası

Dünya İnternet Haritası Dünya İnternet Haritası Dünya İnternet Haritası 3

İnternetin nasıl bu kadar hızlı ve çabuk yayıldığı merak edilmiştir. Dünya İnternet Haritası bu merakı gidermek ve kullanıcılara bilgilendirmek amaçlı olarak çizilmiş gayette başarılı bir haritadır.

İnternet nasıl olur da bu kadar ülkeye ulaşır, bu kablolar nereden geçiyor nasıl geçiyor neyle çekmişler bu kabloları kimin aklına gelmiş v.s kafamızı karıştırabilecek bir ton soru mevcut. Cevapları hepsinin basma kalıp sadece kulaktan dolma bilgiler. Ancak dünya internet haritası yayınlandıktan sonra okyanus altından, denizlerden ve çöllerden ilerleyen kabloların haritası kamuya sunulmuştur. Haritaya baktığımızda ortak bir ağ kurabilmek için gerçekten çok büyük masraflar ve çok büyük projelere imza atılmış gibi görünüyor. Devasa kablolar okyanus ve deniz içlerine döşenerek gün aşırı yollara ulaştırılmış ve ortak bir ağ yaparak buna internet adını vermişiz.

Gerçekten büyük emekler ve çabalar sonucu görünüyor ki internet hayatın vazgeçilmez bir parçası ve bu durumu çok zor koşullardan geçerek gelmiş. Her ne kadar deniz altı kabloların bakım süreleri haftalarda sürse şuan yapılabilecek tek teknoloji gibi görünüyor.

İşte size dünya internet haritası


[ads2]
Haritayı büyütmek ve tamamını görmek için tıklayınız
Dünya İnternet Haritası Dünya İnternet Haritası Dünya İnternet Haritası 3

Dünya İnternet Haritası


[ads1]