Skype Bağlanamıyor Problemi Çözümü

Akıllı Telefonlarda Yetersiz Depolama Alanı Sorunu

LG G6 Hatalarına Karşı Çözüm Yolları

Android Root’suz Kullanılmayan Uygulamayı Kaldırma

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik

Alışveriş 17 Ocak 2016
4508 Okundu

2015 yılının son çeyreğinde yurtdışından gelen ayakkabılara vergi uygulanmıştı ve mantıklı bir açıklama kurum tarafından yapılmamıştı. 2016 yılına girdiğimizden itibaren Nike ve Adidas marka ayakkabılarda yaşanan büyük gümrük sıkıntılarından dolayı gümrük kanununa yeni bir madde eklendi. Bu yeni kanun sayesinde artık çakma ürünler göz önünde bulundurulabilecek.

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik ufak bir madde gibi görünse de aslında hatırı sayılır büyüklükte bir değişiklik. Yurtdışı ayakkabılarda sıkıntı yaşayan arkadaşların sorularını cevaplar nitelikte ve artık gümrük bakanlığının kendini savunacağı yeni bir yol aynı zamanda.

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik hakkında gerekli açıklamayı forum sayfamızda da yaptım. İsterseniz forumdan takip edebilir ve kanunu değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bilgedefteri Forum

sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu değişiklikle peki neler yapılabilir. 2016 Gümrük Kanununda Değişiklik biz alıcıları nasıl etkiler bunlar hakkında detaylı konuya detaylı bir şekilde değineceğim.


İşte Kanuna Eklenen o Madde

Gönderinin 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aykırılık teşkil etmesi durumunda eşyanın işlemleri tamamlanana kadar yediemine teslim edilebilecektir.

 

 


Selametle…

 

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik 2016 gümrük kanununda değişiklik

2016 Gümrük Kanununda Değişiklik

 

 

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

E-Ticaret Uzmanı

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da117 sorgu var. 1,520 saniyede yüklendi.