Dns Resetleme Basit Yöntem

Dns Resetleme dns resetleme Dns Resetleme Basit Yöntem dns

Dns Resetleme Basit Yöntemini sizlerle birkaç kod ile göstereceğim. Belki çoğu arkadaş bunu biliyordur ancak zamanla kodlar belki unutulabilir ya da hiç bilmeyen arkadaşlarımız olabilmektedir. Arkadaşlar bazen DNS önbellek sorunundan dolayı modeme reset atma gereği duyarız ve internetimiz geçici olarak kesilir modemin tekrar açılmasını bekleriz vs. vs. birçok olay yani bunlar ortalama 5 – 10 dakikalık zaman alan işler.

Yok yerinden kalkacaksın modeme gideceksin. Reset tuşu yerine olabilen Kürdan, İğne v.s bulacaksın da reset atacaksın 5 dakika bekleyeceksin internet gelecek sonra DNS ön belleği sıfırlanmış mı bakacaksın bunlara hiç gerek yoktur.

Aşağıda sizlere vereceğim kodu. Başlat – Çalıştır’a – cmd yaz ve gelen ekrana sırası ile

[box type=”note” ]

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew[/box]

bu kodları yaz enterla her satır bir kod. Her kodu yazdıktan sonra enter yapıp diğer koda geçeceğiz. Bu bir nevi modemi reset atma işlemi yapmış gibi olacak ancak internet kesilmeyecek ve yukarıda belirttiğim uzun uğraşlar tamamen olmayacak. İsterseniz bunu daha basit bir şekilde yapabiliriz.

Nasıl Mı ?

Yeni bir not defteri açın ve içerisine aşağıda vermiş olduğum kodu yapıştırınız

[box type=”note” ]@echo off ipconfig /flushdns ipconfig /release ipconfig /renew cls echo DNS resetleme yapildi. echo Cikis icin herhangibir tusa basin. echo bilgedefteri.net iyi gunler diler.-Bozkurt- pause[/box]

Bu kodu not defteri içerisine yapıştırdıktan sonra; not defterinden sol üst köşeden ‘Dosya‘ butonuna tıklayınız, gelen pencereden ‘Farklı Kaydet’i seçiniz. Kayıt Türü Seçeneğine Tıklayarak ‘Tüm Dosyaları‘ seçiniz. Daha Sonra dns.bat adını vererek kayıt ediniz. Artık dns.bat uygulamasını çalıştırdığınızda DNS otomatik olarak resetlenmiş olacaktır.

Dns Resetleme dns resetleme Dns Resetleme Basit Yöntem dns 300x150

Dns Resetleme

Selametle…