Diyarbakır’da İkinci Bombalı Saldırı

Diyarbakır'da İkinci Bombalı Saldırı diyarbakır'da İkinci bombalı saldırı Diyarbakır’da İkinci Bombalı Saldırı diyarbak  r

Diyarbakır Dicle İlçesi Jandarma Komando taburuna bomba yüklü araçla yapılan saldırının ardından ikinci bombalı saldırı gerçekleştirildi.

 

Diyarbakır’da hain saldırı sonrası olay yerinde çok sayıda ambulans ve zırhlı araçlar sevk edildiği, yaralıların Dicle Devlet Hastanesi ve Diyarbakır Askeri hastanesine kaldığı bilgisi iletilmişti.

Dicle Jandarma Komando taburuna destek amaçlı gönderilen zırhlı araçlara bu defa el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Saldırılar sonrası toplam 11 güvenlik gücünün yaralandığı belirtildi.

11 YARALI

Diyarbakır Dicle Jandarma Komando tabur komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü yakınlarında gerçekleştirilen ancak asıl hedefin jandarma komanda taburu olduğu öğrenilen saldırı sonrasında takviye amaçlı gönderilen zırhlı araçlara da el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırı sonucu 11 Güvenlik görevlimizin yaralandığı belirtildi.

PKK’LILAR KÖŞEYE KISTIRILDI

Jandarma Komando Taburuna ve Zırhlı araca saldıran PKK teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için anında operasyon başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

SALDIRIYI YAPAN PKK 

Gaziantep saldırısında sonra saldıryı yine IŞİD yapabileceği üzerinde durulmuşken, PKK’nın saldırıyı yaptığı öğrenildi ve teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon devam ediyor.

PATLAMA YERİNDEN KARELER

Diyarbakır'da İkinci Bombalı Saldırı, Diyarbakıra saldırıyı kim yaptı, diyarbakır jandarma karakolu, dicle saldırısını kim yaptı, jandarma komando saldırısı diyarbakır'da İkinci bombalı saldırı Diyarbakır’da İkinci Bombalı Saldırı 1233434 158af5f3fce57f2026e712fcb3ffcd14