25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

BURSA’DA CHOOPERS TUTKUSU

Güncel 3 Şubat 2017
633 Okundu

Bursa Choppers Kulübü Derneği Başkanı avukat Sütçü’nün “racing” ve “chopper” tarzında sürüş olanakları  sunan çift direksiyonlu motosikleti büyük alaka görüyor. Motorsiklet tamamen orijinal. İlk iki direksiyonlu motorsiklet düşüncesi 2011 yılında Bursa Choppers Kulübü Derneği Başkanı avukat Nezih Sütçü, tarafından ortaya atılmış.

Bursa Choppers Kulübü Derneği Başkanı avukat Nezih Sütçü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011’de kurulan kuruluşa chopper tarzı motor sahiplerinin aza olabildiğini dile getirdi.

NASIL YAPILMIŞ ?

Sıradan bir motorsikletin direksiyon bölümünde, boyasında ve egzozounda yapılan ufak değişikliklerle motorsikletin chopper tarzına dönüştüğünü söyleyen Nezih Sütçü  amaçlarının chooper tarzını yaygınlaştırmak olduğunun altını çizdi.

Nezih Sütçü sözlerini şöyle sürdürdü

Derneğimize üye olmak son derece basit . Ehliyet ve chopper motorsikleti olan kişiler rahatlıkla üye olabiliyor. Her meslek erbabından kişi ile beraberiz.  Yaklaşık 65 üyemiz var.  Üye olacak kişinin chopper motosikleti ve ehliyeti olması yeterli. İçimizde eczacı, öğretmen  apartman görevlisi, diş hekimi ve doktor da var. Mesela ben hukukçuyum. avukatım. Yani birçok meslekten üye var.” diye düşüncelerini dile getirdi.

“KENDİMİZİ DAHA GÜÇLÜ HİSSEDİYORUZ

Sütçü, bu süreçte başından geçenleri , şöyle anlattı.

“Biz denemeler yaparak yola çıktık. Uğraştık ilk başta zordu, motosikleti, choppere dönüştürmeye başladık . Pek çok denemelerle yol aldık , şimdi çok şükür  her şey yerine oturdu. Bu motosikletle yolda chopper modunda ayak uzatarak sorun yaşamadan  gidebiliyorum. Yarış modunda ise saatte 295 kilometre yapabilecek duruma  ulaştırdık. Chopper felsefesinde hız ve tehlikeli motor kullanma gibi bir gaye asla yok. Bu tasarımı şöyle özetliyorum; gücü kullanamama zevki. Yani elimin altında bir kudret  var ama ben bunu kullanmıyorum.”

Yazar Hakkında
Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...