“Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL Hatası

"bootmgr eksik yeniden başlat: ctrl+alt+del hatası “Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL Hatası bootmgr eksik

“Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL Hatası

Bilgisayar kullananların en sık karşılaştığı hatalardan birisi Bootmgr eksik yeniden başlat hatasıdır. Eğer bir rakam vermek gerekirse her 5 bilgisayar kullanıcısından en az 2 si bu hata ile karşılaşmıştır. Aslında bu hatanın anlamı oldukça açık ve basittir. İşletim sisteminizin önyükleme bölümünde meydana gelen hasardır. Önyükleme dosyalarınız silinmiş veya bozulmuş olabilir. Bunun nedeni için de kısaca yanlış bilgisayar kapatmaları veya virüsler diyebiliriz.

Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL hatası çözümü

Bu hatanın birden fazla nedeni ve çözüm yolu vardır.

 1. Bios ayarlarınızda önyükleme seçeneklerinde USB seçili ise ve bilgisayarınız yeniden başladığında usb takılı ise bu nedenle yapabilir. USB’yi çıkarıp tekrar deneyiniz.
 2. Kullandığınız işletim sistemine ait bir kurulum diski edinin. Bilgisayarınızı bu diskle başlatın. Şimdi yükle ekranına gelince Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine tıklayın. Sistem kurtarma seçeneklerinden işletim sisteminizin yüklü olduğu diski seçin ve ilerleyin. Sonra Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine tıklayın. Onarmak için işletim sisteminizi seçin ve ileri seçeneğine tıklayın. Daha sonra Sistem kurtarma seçeneklerinden Başlangıç Onarma’yı tıklayın. Bu işlem başarılı sonuçlandıysa bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer sorun çözülmediyse diğer işlemleri deneyiniz.
 3. Eğer şu ana kadar sorun giderilmediyse tekrar ön yükleme diskinizi takınız. Tekrar bilgisayarınızı onarın kısmına geliniz. Daha sonra Sistem kurtarma seçenekleri kutusundan ileriyi tıklatınız ve devam ediniz. Ardından gelen ekrandan Sistem kurtarma seçenekleri kutusunda Komut İstemini tıklatınız. Ardından gelen ekrana C:\ yazını ve entere basınız. Daha sonra sırasıyla aşağıdaki komutları yazıp entere basınız.Cd boot
  Bootrec /FixMbr
  Bootrec /FixBoot
  Bootrec /RebuildBcd
  Chkdsk /R

  Bu komutları yazdıktan sonra iki kere Exit yazınız. Ardından diski çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatınız. Eğer başka bir problem yok ise sorun giderilmiş olacaktır.

Bu işlemde önce bozuk alanları onardık daha sonra da harddiskimizi hatalara karşı tarattırdık.