Bilgisayarda msvcp140d.dll Hatası İçin Çözüm Yolu

Program açılış hataları msvcp140d.dll hatası Bilgisayarda msvcp140d.dll Hatası İçin Çözüm Yolu program acilis hatalari

Bilgisayar programlarının açılışı sırasında karşılaştığımız bir sürü .dll hatalarından bir tanesi de msvcp140d.dll hatası olarak karşımıza çıkıyor. Diğer tüm hataların bir çözümü olduğu gibi bu hatanın da basit bir çözüm yöntemi bulunuyor.

msvcp140d.dll Hatasının Çözüm Yolları

ilk olarak yapmanız gereken şey msvcp140d.dll hatası alınan dosyanın internet ortamında hatasız versiyonunu bulun. Bulmak oldukça basit olacaktır çünkü internete msvcp140d.dll dosyası indir yazdığınızda karşınıza yüzlerce site çıkacaktır. Daha sonrasında ise aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor;

  • 32 bit yada 64 bit olarak bilgisayarınıza uygun dosyayı indirdikten sonra eğer bilgisayarınız 32 bit ise C:/Windows/System32 dosyasının içerisine atın. Ancak bilgisayarınız 64 bit ise C:/Windows/SysWOW64 dosyasının içerisine atmanız gerekiyor.
  • Dosyaları belirtilen dosyaların içerisine attıktan sonra aynı dosyanın var olduğu hatası ile karşılaşacaksınız bu durumda dosyayı değiştir diyerek devam edin.
  • Dosya atma işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
  • PC yeniden başladıktan sonra yapmanız gereken işlem Windows + R tuşlarına aynı anda basarak gelen pencereye ‘’regsvr32 msvcp140d.dll’’ yazın ve Enter tuşuna basın.

İşlemleri sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde yaparsanız yaşadığınız msvcp140d.dll hatası sorunundan kurtulabilirsiniz.

msvcp140d.dll hatası msvcp140d.dll hatası Bilgisayarda msvcp140d.dll Hatası İçin Çözüm Yolu msvcp140d

msvcp140d.dll hatası Neden Yaşanır?

Bu sorunun yaşanmasındaki en büyük etken program dosyalarının eksik yada bozuk olarak indirilmesi oluyor. Bazı durumlarda ise program dosyaları sağlam oluyor ancak zamanlar programla alakalı yada alakasız birkaç dosya indirilmesi sistemin kararsızlık yaşayarak msvcp140d.dll hatası vermesine neden olabiliyor. Bu durumda yukarıdaki işlem sorununuzu çözecektir ancak sorunun hala devam etmesi halinde yapmanız gereken son şey programınızdaki projelerinizi yedekledikten sonra programı silip baştan yüklemek olacaktır.

Bir diğer çözüm ise sistem geri yükleme yaparak bozulmuş .dll dosyanızın eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum kaydettiğiniz projelerinizi etkilemeyeceği için yedek almanıza gerek bulunmuyor. Ancak tabi ki her türlü sorun ile karşılaşabileceğiniz için dosyaları yedeklemenizde fayda oluyor.[ads309]

Program Hataları İle Karşılaşmamak İçin Yapılacaklar

Açtığınız birçok programda .dll hataları ile sıkça karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınıza gereğinden fazla program yükleyip geri silmemeniz oluyor. Silinen programın dosyaları hala bilgisayarda bulunduğu için boş dosyaları silme programı indirerek bilgisayarınızdaki bu gereksiz atıkları ortadan kaldırabilirsiniz.