Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası nasıl çözülür?

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası nasıl çözülür? toshiba dizustu bilgisayar 290713

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası nasıl çözülür?

 

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası aslında bir malware bulaşması sonucu ortaya çıkar. Peki Malware nedir? Malware, diğer adıyla Kötücül yazılım, sahibinin rızası olmadan bir bilgisayar sistemine sızmak ya da zarar vermek amacıyla tasarlanmış yazılımdır ve pek çok kullanıcı tarafından maalesef bilinmez ve bu nedenle ciddiye alınmaz. Kısaca Malware’nin tanımı budur. Yine daha önceki hatalar ve çözümlerinde aktardığımız gibi bilgisayarda bu şekilde sorunlara yol açabilmektedir.

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Local\CookingComponent\hplv.dll yolunda meydana gelir. Bu istenmeyen bir programcığa ait bir dosyadır. Ve bu nedenle bilgisayarınız her açıldığında Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası şeklinde hata alırız.

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatası Çözümü

  • Önce Denetim Masasına girelim.
  • Ardından Yönetimsel Araçlara giriniz.
  • Buradan Görev Zamanlayıcıya tıklayınız.
  • Sol bölümden Görev Zamanlayıcı Kitaplığına tıklayalım.
  • Ve burada CookingComponent veya hplvolarak geçen bütün verileri bulun ve siliniz.
  • Bu işlemin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
  • Bilgisayarınız yeniden başladığında artık Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatasını almayacaksınız.

Bu işlemlerin ardından C:\Users\admin\AppData\Local\ adresine giriniz. Buradan CookingComponent isimli klasörü bulunuz ve ardından siliniz. Unutmadan söyleyelim bu tarz klasörler genelde gizli olur o yüzden önce Klasör ve Arama Seçeneklerinden gizli dosyaları gösterme ayarını yapınız.

Unutmadan tekrar söyleyelim. Tüm bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı malware taramasından geçiriniz. Bunun için ücretsiz ve yararlı programlar mevcut. Onları kullanabilirsiniz.

Belirtilen modül bulunamadı Hplv. Dll hatasını bu yolla çözemediyseniz aşağıdaki adımları izleyiniz.

Öncelikle klavyenizde pencereye benzeyen Windows tuşu ile birlikte R tuşuna basınız. Çalıştır menüsü açılacaktır. Açılan ekrana Regedit yazınız ve ardından entere basınız. Daha sonra açılan ekranda CTRL tuşu ile birlikte F tuşuna basınız ve ardından açılan ekrana hplv.dll yazınız ve aratınız. Çıkan bütün sonuçları siliniz.