Batı’nın Kalbini Müslüman Yönetecek

Batı'nın Kalbini Müslüman Yönetecek batı'nın kalbini müslüman yönetecek Batı’nın Kalbini Müslüman Yönetecek 054148ebebcee2174eb3e0e1bdf2ff0c sadiq khanjpg 610x375

İngiltere’nin başkenti Londra’da resmi olmayan sonuçlara ve ciddi iddiaaya gore belediye başkanlığı seçimlerini İşçi Partisi’nin Müslüman kökenli adayı Sadiq Khan kazandı.
Londra’da Müslüman Belediye Başkan Adayı Seçimi Kazandı
Britanya’daki İskoçya, Galler ve kuzey İrlanda parlamentoları ile İngiltere’de Londra da dahil belediyeler için seçim gerçekleştirildi.

Londra’da Sadiq Khan’ın seçilmesiyle, hem iki dönemdir Muhafazakâr Parti’nin elinde olan belediye İşçi Partisi’ne geçti bununla beraber Londra’da ilk Müslüman kökenli bir siyasetçi belediye başkanı seçildi.

LONDRA ARTIK BİR MÜSLÜMAN’A EMANET

Londra’da Sadiq Khan’ın seçilmesiyle, hem iki dönemdir Muhafazakâr Parti’nin elinde olan belediye İşçi Partisi’ne geçti aynı zamanda Londra’da ilk Müslüman kökenli bir politikacı belediye başkanı seçildi.

Bu seçimler, İngiltere siyasetinde özellikle ana muhalefet İşçi Partisi’nin, sol kanattan gelme lideri Jeremy Corbyn’in liderliği açısından bir halkoyu yoklaması olarak da görülüyordu.

Londrada’ki çetin geçen seçimden sonrasında Muhafazar partinin eski başkanı neticelar için ‘ şok edici ‘ ifadelerini kullandı.

Muhafazakar partinin Londar meclisindeki lideri Andrew Bof, neticeların özellikle Londra’nın müslüman nufusunun çoğunlukta olduğu bölgelerinde muhafazakar partiyi olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

[ads1]AŞIRI DİNCİ OLDUĞU İÇİN SUÇLANMIŞTI

Rakibi Goldsmith ise seçim kampanyasında devamlı Khan’ı geçmişte insan hakları avukatı olarak katıldığı davalarda aşırı dinci gruplar ile ilişkisi olduğunu gündeme getirdiği için bir çok tehlikeli sonuç aldı. Ayrıca Goldsmith oy kullananlara Khan!Nın etnik kimliği hedef alan mektuplar yolladığı için eleştirilmişti.

BABASI BİR OTOBÜS ŞÖFÖRÜ

Pakistanlı bir otobüs şöförünün oğlu olan Khan belediyelerin yoksullara sunmuş olduğu bir konutta büyüdü, 2005 yılında millet vekili olan Khan 2008 senesinde kabineye giren ilk müslüman bakan oldu.