Bataryayı Takınca Ekranın Kararması

Bataryayı Takınca Ekranın Kararması bataryayı takınca ekranın kararması Bataryayı Takınca Ekranın Kararması 396774 the 10 best ultraportables

Merhaba arkadalar, genelde eski laptop kullananların karşılaşabileceği stabil sorunlardan birisidir. Bilgisayarınız normal olarak çalışırken zamanla laptop bataryasının ömrünü doldurması sonucu meydana gelen sıradan sorunlardan birisidir. Bu sorunun bilgisayarınızın işletim sistemiyle ya da virüs bulaşmasıyla falan alakası yoktur. Tamamen bataryanın size yaşatmış olduğu bir sıkıntıdır. Bilgisayarınızın bataryasını sökerek direk şarj aleti ile çalıştırdığınız da sorun ortadan kalkar ancak tekrar taktığınızda yine aynı sıkıntıyı yaşarsınız.

Bu sorunun maalesef tek bir çözümü vardır oda tabii ki bilgisayarın bataryasını tazelemektir. Bilgisayarın ekranının birden kararması sadece bataryayı taktığınızda oluyorsa bahsettiğim gibi batarya değiştiriniz.

Yok batarya takınca değil farklı zamanlarda ya da farklı nedenlerden dolayı meydana geliyorsa;

  1. Bilgisayarınız çalışmakta iken aniden ekran kararıyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyorsa ekran kartı driverlarınızı gözden geçirin ve yeniden yükleyin.
  2. Ekran kartı driverlarından eminsiniz ve hala sorun devam ediyorsa, bilgisayarın ısısını kontrol edin eğer fazla ısınıyor ise bilgisayarınız ekran kartınızı korumak amacıyla durduruyor olabilir.

Isınma sorununu çözmek için bilgisayarın fanı düzgün çalışıyor mu kontrol edin. Çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok ise, ekran kartınızın macununu değiştiriniz. Macun değiştirmek oldukça basit ve pratik bir iştir.

Selametle…