En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Bataryayı Takınca Ekranın Kararması

Pc & Donanım 22 Aralık 2016
1743 Okundu

Merhaba arkadalar, genelde eski laptop kullananların karşılaşabileceği stabil sorunlardan birisidir. Bilgisayarınız normal olarak çalışırken zamanla laptop bataryasının ömrünü doldurması sonucu meydana gelen sıradan sorunlardan birisidir. Bu sorunun bilgisayarınızın işletim sistemiyle ya da virüs bulaşmasıyla falan alakası yoktur. Tamamen bataryanın size yaşatmış olduğu bir sıkıntıdır. Bilgisayarınızın bataryasını sökerek direk şarj aleti ile çalıştırdığınız da sorun ortadan kalkar ancak tekrar taktığınızda yine aynı sıkıntıyı yaşarsınız.

Bu sorunun maalesef tek bir çözümü vardır oda tabii ki bilgisayarın bataryasını tazelemektir. Bilgisayarın ekranının birden kararması sadece bataryayı taktığınızda oluyorsa bahsettiğim gibi batarya değiştiriniz.

Yok batarya takınca değil farklı zamanlarda ya da farklı nedenlerden dolayı meydana geliyorsa;

  1. Bilgisayarınız çalışmakta iken aniden ekran kararıyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyorsa ekran kartı driverlarınızı gözden geçirin ve yeniden yükleyin.
  2. Ekran kartı driverlarından eminsiniz ve hala sorun devam ediyorsa, bilgisayarın ısısını kontrol edin eğer fazla ısınıyor ise bilgisayarınız ekran kartınızı korumak amacıyla durduruyor olabilir.

Isınma sorununu çözmek için bilgisayarın fanı düzgün çalışıyor mu kontrol edin. Çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok ise, ekran kartınızın macununu değiştiriniz. Macun değiştirmek oldukça basit ve pratik bir iştir.

Selametle…

 

 

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

E-Ticaret Uzmanı

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da96 sorgu var. 0,761 saniyede yüklendi.