Bad sector onarma kesin çözüm

Bad Sector Onarma Kesin Çözüm bad sector onarma kesin çözüm Bad sector onarma kesin çözüm post 21517 1260708664

Merhaba arkadaşlar bad sector onarma kesin çözüm yolları nedir ya da kesin bir çözüm yolu var mı? Bugün onlardan bahsedeceğiz.

Bad Sector adını belki daha önce duymuşsunuzdur. Belki de başınıza gelen olayın Bad Sector hatası olduğunu anlayınca araştırmaya başlamışsınızdır. Çok karmaşık gibi görünse de aslında basit şekilde anlaşılacak bir konudur.
Bilimsel kelimeler kullanmaktan kaçınarak basit bir şekilde olayı tanımlayalım Hard disk üzerinde bozulan alanlar olarak sizlere açıklamak istiyorum. 1 TB hardiskin 100 mb alan alan olarak parçalandığını düşünün bunun bir kısmı bozuluyor ve her parça alana Sector dediğimizi varsayın. Olayı tamamen anlayacaksınız.

Bad Sector Hatası Nasıl Anlaşılır ?

Bad Sector hatasının anlaşılması için program kullanabileceğiniz gibi hardiskte ani kasılmalar, aniden donmalar meydana geliyor ise ya da sık sık onarma ekranları ile karşılaşıyorsanız bad sector hataları mevcut demektir. Dikkat edilmesi gereken konu bilgisayarın komple donması ve kasması değil sadece hardisk kasması ve donması olayıdır.

 

Bad Sector Onarma Yapmama ?

Bad sector onarması yapmazsanız. Arıza sizin daha büyük arızalar ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Çürüme olayını düşünün kasadaki her meyveye nasıl bulaşıyorsa bad sector de aynı etkiyi yapabilir.

Bad Sector Onarma Kesin Çözüm Mümkün mü ?

Bad Sector onarma kesin çözüm mümkün mü gerçekten zor bir soru. Bad Sector arızalarında kesin çözüm malesef mümkün değil. Ancak Hard disk üzerinde %90 iyileştirme yapılabilir. Bad sector onarma kesin çözümü sadece erken tespit edilmiş bad sector hatalarında mümkündür. Az miktarda olan hata kesinlikle çözüme kavuşacaktır. Ancak hata (arıza) oranı fazla ise bu durumu söylemek mümkün olmamaktadır.

[ads1]

Bad Sector Hataları Neyden Kaynaklanır ?

Bad sector hatalarının bir çok sebebi olabilir. Sadece bir olaydan dolayı meydana gelen bir hata değildir. Hard diskin aldığı darbelerden kaynaklanabilir, ani elektrik kesilmeleri ya da bilgisayarı normal kapatma yöntemlerinden farklı olarak kapatma. Kopyalama, taşıma işlemleri sırasında elektrik kaybı, aniden kesilmesi bad sector hatalarının başlıca nedenleri arasındadır.[ads2]

Tabii ki bunların yanında programlardan kaynaklanan windows güncellemelerinden kaynaklanan ya da hard disk eskiliğinden kaynaklanan arızalarda olabilir. Ancak bunların olma ihtimali çok düşüktür.

bad sector onarma kesin çözüm bad sector onarma kesin çözüm Bad sector onarma kesin çözüm diskstructure 300x300

bad sector onarma kesin çözüm

 

Bad Sector Onarma

Bad sector hatalarını onarma için basit bir Google aramasında birçok programa ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız programların malesef %90‘ı çöp programlardır ve hiçbir işe yaramazlar sadece hataları giderdiklerini ve tespit ettiklerini söylerler. Bad sector hatalarından kurtulmanın en iyi yolu MaxBlast yazılımı ile hard diski tarama ve sıfırlama yöntemidir.Diğer birçok program bunun yaptığını malesef yapamamaktadır.

[ads2]MaxBlast yazılımı iso kalıbında olup, cd ya da usb belleğe yazdırabilirsiniz. Bilgisayarın gerekli bios ayarlarını yaparak Usb ya da Cd üzerinden başlatıp hataları onarmasını sağlayabilirsiniz. Bad sector onarımı MaxBlast yazılımında uzun sürmektedir. Yaklaşık olarak birkaç gün, tabii bu hard disk ve bilgisayara göre değişim gösterebilmektedir. Hard disk içerisindeki herşeyi siler ve hataları %90 oranda onarma yapar. Diğer programlar hard disk kullanımda iken arızaları gidermeye çalışmaktadır. Mantıklı düşünüldüğünde pekte kesin çözüm olarak görünmemektedir. Bir yandan windows çalışırken diğer yandan arıza nasıl giderilebilsin.

Hard disk yedeklerinizi alın, MaxBlast yazılımını indirin ve ‘usb & cd’ istediğiniz ortama yazdırın ve taramayı başlatın. Laptop kullanıyor iseniz, laptop soğumasını kolaylaştıracak yöntemler kullanınız. bad sector onarma kesin çözüm adlı makalemizden şimdilik bu kadar.

bad sector onarma kesin çözüm makalemiz ile sorularınız için lütfen yorum yapınız.