Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

Android SD Kart Tamiri

Mobil 22 Haziran, 02:25'de eklendi 4704 Görüntülenme

SD kart sorunları üzerinde yazılan bir çok makale genellikle sorun olduktan sonra çözüm yollarını sunar. Ayrıca sorun bilgisayar yazılımda yada iki cihaz arasındaki bağlantıda ise çözüm yolu sunulur. Bunlara rağmen SD kart sorun tanımlama işlemi pek çok kişi tarafından uygulanmaz. Bu yazımızda SD kart sorunlarını oluşmadan önce görme ve tamir etme yollarından bahsedeceğiz.

SD Kart Problem Tanımlama ve Tamir İşlemleri

Yaşanan SD kart görmeme, bilgisayarda tanımlanmama ve SD kart format değişimini Android Terminal Emulator ile önceden tespit edip düzeltebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız;

  • Terminal Emulator’ü açtıktan sonra /System/xbin yolu yada /System/bin yolu altında bulunan bir binary olan ‘’fsc’’ bölümünü bulun.
  • Bu bölüm yukarıdaki iki yolun altında bulunur yada Linux çekirdeğinden geldiği için syntax’larda man page içerisine bakılması gerekiyor.
  • Burada bulduktan sonra ‘’ fsck.exfat’’ olarak değiştirin.

Cihaz Mount Edildiyse Tamir İşlemleri

SD kartın bağlı olduğu cihaz eğer mount edilmiş ise mount komutu kullanmanız gerekir. Bu durumda SD kartın komut menüsü içerisinde nerede olduğunu bulun, genellikle Vold denilen yerde bulunur. Cihazlar arasında farklılık bulundurabileceği için çıktısı ‘’/dev/block/vold/179:17 on /mnt/storage/sdcard’’ yapısında olur. İlk bölüm cihazı gösterir ve drive tamiri için bu seçeneği unmount etmelisiniz. Unmount etme işlemi ise aşağıdaki şekilde yapılır;

  • Umount/dev/block/vold/179:17
  • Temel syntax üzerinden ‘’fsc [options][-t fstype] <filesystem> [fsoptions] bölümüne gelin,
  • Daha sonrasında fsc –C –r /dev/block/vold/179:17 işlemlerini yapın
  • Yapılan işlem en son satırda bulunan sorunların her zaman kullanıcının tamir etmesi için sorulmasını sağlar.

Yaptığınız işlemler sonunda cihazınızda oluşabilecek yada oluşmuş olan sorunlar anında size bildirilerek tamir etmek isteyip istemediğinizi sorar. Bu şekilde acil durumlarda yaşanan problemlerin önüne geçilir ve erkenden teşhis yapıldığı için silinen dosyaları geri getirme işlemleri yapılır.

SD kart Sorunu Android SD Kart Tamiri Android SD Kart Tamiri sd kart sorunu 1024x576

Tamir İşlemleri İçin Gerekli Bilgiler

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerin SD kart hatası almamaları için yapılacak bu işlemler temel kullanıcı bilgisinden biraz fazla bilgi gerektirir. Yukarıdaki işlemlerin yapılması halinde bir sorun yaşanmayacaktır ancak cihaz markaları ve modellerine göre değişiklik gösterdiğinden dolayı bir adımda yapılan hata sistem üzerinde kalıcı hasarlara yol açabilir.

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy free download
download micromax firmware
Free Download WordPress Themes
online free course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Pelin aydın 6 Mayıs 2019

Hafıza kartının hafıza kısmı hafif hasar görmüş ve tabletin onu okumuyor…
Ne yapsam düzelir…

ByGRaYWoLF 7 Mayıs 2019

Hasardan kasıt nedir ?

Hasan Yiğit 8 Temmuz 2019

2-3 hafta önce almış olduğum samsung evo 32 gb sd kart telefonumun şarjı bitip kapandıktan sonra biçimlendir hatası verdi biçimlendirdim sorun yoktu bir kaç gündür kullanıyordum bugün sdkartı okumadığını gördüm denilenleri yapıyorum mnt/storage/sdcard: not found hatasını veriyor twrp recovery’den exfat olarak biçimlendirmeyi denedim ama sd kart bulunamadı hatasını veriyor dönüştürücüyle telefona otg olarak bağlayınca es dosya yöneticisinde 0 bayt olarak gözüküp tekrar kayboluyor. Bilgisayarım tamirde sd kartı bilgisayarlı/bilgisayarsız kurtarmanın bir yolu var mı?

ByGRaYWoLF 9 Temmuz 2019

Disk yönetiminden denemelisiniz

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

0
0
14 Şubat, 23:23
IOS 11.3 Bug Sorunu

IOS 11.3 Bug Sorunu

0
0
4 Aralık, 21:03
iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

0
0
1 Kasım, 22:20
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...