Adobe’de Mobil Dünyasını Genişletiyor

Adobe’de Mobil Dünyasını Genişletiyor adobe Adobe’de Mobil Dünyasını Genişletiyor 1dfeaf60 4111 4c2b b3c6 9a3026396a56

Mobil Dünya Kongresi’nin ilk gününde büyük sürprizler yaşandı. Bunlardan ilki ve en dikkat çekeni ise Adobe firmasının geliştirmeleriydi. Adobe mobil yelpazesini genişletecek çalışmalar içinde olduklarını açıkladı. Bu açıklamaya göre şirketler artık bulut teknolojisi kapsamında yer alan hizmetleri mobil açıdan büyük bir geliştirme ve kullanım açısından rahatlığa kavuşacaklar.

Yapılan açıklamaya göre Adobe, şirketler için geliştirdiği kurumsal içerik yönetim araçlarını, bugüne kadar yapılmış en gelişmiş güncelleme ile neredeyse tüm eksiklerini kapattı. Kurumsal içerik yönetim aracının duyurulan mobil sürümünde Android, Windows ve iOS işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar için de uygulamalar ve içerikler geliştirilip hizmete sokulabilecek. Aynı zamanda bu güncellemeyle firma bilgi/veri kaynaklarına daha kolay ulaşabilecek.

Kurumsal İçerik Yönetim aracı aslında bir üretim/geliştirme aracı olarak tasarlanmadı. Asıl amacı oluşturulan sistemlerin tasarımıyla ilgilenmek olacak. Firmalar geliştirdikleri ama çeşitli nedenlerle sürüm geliştirmelerini gerçekleştiremedikleri uygulamalarını bu araç ile rahatça ihtiyaçları giderecek şekilde güncelleyebilecekler. Yeni içerik oluşturmaktan ziyade, var olan içeriği güncellemek için kullanıp, yeni verileri uygulamaya dökmek için kullanılacak bir araç.

Bu geliştirmelerin yanı sıra kongrede duyurulan yeni bir özelliğe göre artık Adobe araçlarını kullanarak, uygulamayı kullanan kişiler, yakınlardaki mağazalardan bilgilendirici reklam mesajları alabilecekler.

Mobil Dünya Kongresinde duyurulan bir başka özellikse, kurumsal içerik yönetim aracının, diğer uygulamalarla senkronize çalışma kapasitesinin olduğuydu. Buna göre bir uygulamadan diğerine olan iletişim süresi kısalacak ve anlık bilgi akışı sağlanabilecek.