Windows’ta Bunları Hatırlıyor Musunuz

Windows'ta Bunları Hatırlıyor Musunuz windows'ta bunları hatırlıyor musunuz Windows’ta Bunları Hatırlıyor Musunuz windows 10 cikis tarihi aciklandi 1 640x359

Eski Windows kullanıcılarının hatırlayabileceği ve kesin karşılaşmış olacağı özelliği Windows tarihe gömdü. Windows’ta Bunları Hatırlıyor Musunuz dedik ve şimdi sıralıyoruz.

Windows'ta Bunları Hatırlıyor Musunuz  windows'ta bunları hatırlıyor musunuz Windows’ta Bunları Hatırlıyor Musunuz clippy 300x278

Windows’ta Bunları Hatırlıyor Musunuz

Clippy

Bir zamanların Cortana’sıydı bizler için. Office 2003 kullanımında zıplayarak ekranın sağ alt köşesine gelirdi. Yardıma mı ihtiyacın var ? derdi gariban ATAŞ’ bizlere. Birçok karakter vardı ancak en yaygın ve varsayılan olarak ATAŞ karakteri bizlerin yardımına koşardı. Hangi işlemi yapıyorsak onunla ilgili bizlere ipuçları sunardı. Windows XP’te geçici olarak kapatılırken Windows 7 ile tarihe gömdük.

Masaüstü Araçları

Andorid yoktu o zamanlar, Widget denilen olayı biz Nokia cihazlardan gördük ama kullanan biri daha vardı. O da tabii ki Windows 7 hadi hadi çekinmeyin söyleyin ekranın sağ üst köşesine sizlerde az değişik saatler koymadınız. Ya da hava durumunu falan. Hatırlamak o günleri gerçekten güzel, ancak bu da Clippy gibi tarih oldu.

Windows Messenger

Ne arar o zaman Twitterlar yok efem facebook’lar yok daha scorplar instagram falan yok yani hiçbiri 🙂 derler ya buralar hep tarlaydı o zamanlar tarla değil hepsi Windows Messenger’di. Hatta mükemmel günlerdi. Msn adresi bulup ekleyeceğiz diye canımız çıkardı. O çubuğu küçücük yapmak bir ton arkadaş bulmak için çabalardır. Cam açar, arama yapar hatta bu şekilli şekilli şimdilerde DURUM diye adı geçen kapler hareketli smile falan yapardık. Neyse ilerleyen zaman onuda aldı ve götürdü.

[ads2]

Daha birçok Windows macerası geliyor aklıma ancak en çok Clippy ve Windows Messenger dönemlerini özledim yani şaka bir yana hatırlamak gerçekten eğlenceli oldu. Messenger’da o özlü sözler Allahım Allahım o Smile araçları, bannerlar falan gerçekten çok güzel günlerdi. Onlarca msn adresi alırdık. O zamanların en gözde arama hit’i ise. Messenger patlatma falandı.