Üniversitede Silah Taşımak Serbest Oluyor

Üniversitede Silah Taşımak Serbest Oluyor Üniversitede Silah Taşımak Serbest Oluyor Üniversitede Silah Taşımak Serbest Oluyor georgia eyaletinde universitede silah serbest 8401894 x o

ABD’nin Georgia eyaletinde Üniversite kampüsleri içerisinde tabanca taşınmasına izin verecek bir yasa hazırlanıyor.

Georgia Eyaletinde Üniversitede Kampüs içerisinde tabanca serbest olacak.
ABD’nin Georgia eyalet yönetimi, bu hafta ruhsatı olan öğrencilerin üzerlerinde silahla gezebilecekleri yasayı oylayacak. Gürcistan yasayı oylarsa ülkede silahla okulda gezilebilecek 9. Eyalet olacak.

ELEŞTİRİLMEKTE

2012 yılından beri ABD’nin çeşitli üniversitelerinde çıkan vakalardan dolayı yüzlerce insan öldü. Bu kanun tasarısını hem eleştirenler hemde destekleyenler bulunuyor. Tasarıya destek verenler ise daha önceki okul baskınlarından korunmak amaçlı, öğrencilerin ve öğretmenlerin kendilerini savunmalarına imkan verilmesini talep ediyor.

DAHA ÖNCE ÇOK SİLAHLI BASKINLAR GERÇEKLEŞMİŞTİ

ABD’de 2007 senesinde Virginia Tech Koleji’nde Cho Seung-Hui adlı öğrenci, otomatik tabancaıyla 32 kişiyi öldürdükten sonrasında intihar etmişti.

2012 senesinde Newtown Connecticut Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda ateş açan Adam Lanza, 6-7 yaşları arasında 20 çocuğu ve altı mensubu öldürmüştü. 20 yaşındaki Lanza peşinden kendi kafasına ateş ederek intihar etmişti.

[ads1]