Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi!

Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi!  Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi! twitter takip  i

Bu yazımızda Sosyal Medya alanında büyük yol kat eden Twitter hakkında 5 ilginç bilgiyi derledik.

1- İnsanları İşe Aldı
İş mülakatlarında, kişinin sosyal medya hesabı bulunup bulunmadığı, Twitter’ı etkin olarak kullanıp kullanmadığı soruldu.
Mülakat sonraki aşamada kişinin Twitter hesabına bakılarak, bir karakter analizi gerçekleştirildi; firmanın kriterlerine uyum durumu değerlendirildi. Kişinin işe girmesi konusunda en önemli adımlardan birinin atılmasını sağladı.
Ayrıca pek çok firma, sosyal medya adresleri üzerinden işçi alımlarını, çıkarımlarını duyurdu. Twitter insanlara bir nevi ekmek kapısı açtı.

 

2- Bazen Başlar Belaya Girdi
140 karaktere sığdırılarak dış dünyaya aktarılan pek çok görüş,fikir kişinin başının belasına girmesine yol açtı. Başta resmi kurumlar olmak üzere, kişi-gruplara yönelik olarak hakaret içerikli paylaşımlar kişinin mahkemeye gitmesine dahi yol açtı.
Böylece klavye delikanlılığı kavramı meydana geldi. İnsanlar, hiçbir surette yüz yüzeyken ifade edemeyecekleri şeyleri 140 karakterle hiç çekinmeden sarf ettiler. Ayrıca bu yolla dünyayı kurtaranlar da oldu.

Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi!  Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi! twitter takip  i

Twitter Hakkında 5 ilginç Bilgi!

3- Dünya Gündemini Takip Ettik
Ne ajans, ne de haber kanalı.Kesintisiz, anında ve çoğunlukla en doğru bilgiyi bize sağladı. Birçok olay bazında televizyon, internet aracılığıyla öğrenemediğimizbilgileri bize aktardı.
Dünya gündemi Trending Topic’de belirlendi. Dünyanın her tarafından insanlar, ortak bir konu altında görüşlerini belirttiler, tartışma platformu oluşturup beyin fırtınası yaptılar. Sanal ilişkileri üzerinden yeni arkadaşlıklar kurdular.

[ads1]

4- Düzeni Değiştirdi
Oturduğu, yaşadığı, olduğu yerde var olan sorunu kullanıcılar Twitter üzerinden paylaştılar. Retweetler ve Favlar aracılığıyla, sorun kullanıcıdan kullanıcıya yayıldı.
İnsanlar sesini yükselterek,yetkililerin sorun karşısında harekete geçmelerine sebep oldu. Deyimi yerindeyse güldürürken düşündürdü, düşündürürken eyleme geçirdi. Yetkili mekanizmaların, işe dahil olmasında büyük bir sorumluluk sahibiydi.
5- Sıradan İnsanları Ünlü Yaptı
“Twitter Fenomeni” kavramını meydana getirdi. Sıradan insanlar, attıkları tweetler ile binlerce kişiyeulaştı, milyonlarca kişi tarafından tanındı. İnsanlar, bu insanların ne düşündüklerini, ne söylediklerine önem vermeye başladılar.
Bu insanlar kamuoyu algısı yarattılar, insanların algılarının olumlu/olumsuz yönde değişmesine katkıda bulundular. Tanımadığımız insanların hayatımızın merkezine girmesine izin vermesinde başrolü oynadılar. Televizyon gördüğümüz ulaşılamayan insanların sayısında artış meydana getirdiler.