Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm

Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığına Dair İspat Yayınlandı

uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek Hatası Kesin Çözüm

Spam Trafikleri Engelleme Yolu

Yazılım 20 Mayıs, 23:11'de eklendi 27809 Görüntülenme

Bazı durumlarda web sitenizde ani hit yükselmesi görebilirsiniz. Bu artışların belirli aralıklarla artması sizin sitenizi yanlış değerlendirmenize neden olur. Hit sayısının artışına göre yapacağınız yenilikler aslında spam trafik karşısında harcama yaptığınız anlamına gelebilir. Bu durum karşısında sitenizin Google’da üst sıralara çıkmasını beklerken herhangi bir hareketlilik olmadığını görür ve üzülebilirsiniz. Öncelikle bu problemi yaşamamak için web sitenizin trafiğini iyi kontrol etmeli ve varsa spam trafikleri engelleyerek organik trafikler ile yolunuza devam etmelisiniz.

Bir Trafiğin Spam Olduğunu Nasıl Anlayabilirsin?

Spam trafikleri anlamak için kullanılacak en iyi uygulama Google Analystic olacaktır. Bu uygulamayı kullanarak sitenizde ani hit yükselmesine neden olan ziyaretçilerin kaynaklarını tespit edebilir ve engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu yolları izleyin;

  • Analystic üzerinde bulunan ‘’secondary dimension’’ bölümüne sitenizin adını yazın,
  • Daha sonra trafikleri takip ederken ABD üzerinden gelen trafiklere dikkat edin. Çünkü genellikle ABD üzerinden trafik gelmesi spam şeklinde olur.
  • Örnek olarak Free Social Buttons sitesinden gelen tüm trafikler spamdır.
  • Spam olduğundan şüphelendiğiniz sitelerin hotname kısmına bakın çünkü spam sitelerin bu kısımlarında ‘’not set ‘’ yazacaktır.
  • Hostname kısmında bu yazı ile karşılaştığınız trafiklerin ipleri yada ID’lerini belirleyerek filtreler kısmından engelleyebilirsiniz.

google analytics spam engelleme Spam Trafikleri Engelleme Yolu Spam Trafikleri Engelleme Yolu spam trafik 1024x547

Spam Trafik Kesin Olarak Engellenir Mi?

Tam anlamıyla bir spam trafik engelleme işlemi yapmanız mümkün değil. Çünkü trafikleri engelleseniz dahi spam trafikler farklı kaynaklar üzerinden düzenli olarak sitenize gelmeye devam edecektir. Ancak siz bu trafiklerin analiz programında değerlendirilmemesini sağlayabilir kendiniz için daha doğru veriler elde edebilirsiniz. Üstelik Google Analystic üzerinden alınan veriler Google tarafından da değerlendirmeye tabi tutulduğu için Google’ın trafiklerinizin spam olduğunu anlaması daha kolay. Eğer Google spam trafik tespit ederse sitenizin aramalarda geri planlara atılmasına hatta ban yemesine neden olabilir.

Hotname Filter seçeneğini tıklayarak belirlediğiniz spam trafikleri engelleyebilirsiniz.

Bu gelen trafiklerin düzenli olarak tarafınızdan kontrol edilmesi ve engellenmesi gerektiği için size zaman alıcı ve yorucu bir iş olarak sorunlar yaratabilir. Bu durumlar için bazı ücretli programlar yurtdışı trafiğini engelleme seçeneği sunuyor. Ancak bu durumda da sitenize gelen yurtdışından organik trafikleri engellemiş oluyorsunuz. Ayrıca yurtiçinde de gelen spam trafik oranı gözden kaçacağı için bu programları değerlendirmeyi size bırakıyoruz.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...