Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

Ethernet Kartını Görmüyor Sorunu Çözüldü

Pc & Donanım 29 Haziran, 14:23'de eklendi 1882 Görüntülenme

Ethernet kablonuz bağlı olmasına rağmen internet bağlantınız yoksa genellikle yerel ağ kablosu takılı değil hatası ile karşılaşırsınız. Yaşanan Ethernet kartını görmüyor sorunu birbirinden farklı 3 nedenden kaynaklanabiliyor. Bundan dolayı bu yazımızda sizlere 3 farklı çözüm yöntemini anlatacağız.

BIOS Üzerinden Çözüm Yöntemi

Eğer bilgisayarınızda ikinci el bir Ethernet kartı kullanıyorsanız bu sorunla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bu durum BIOS üzerinden Ethernet kartını açık hale getirmek ile çözülebiliyor. Çözüm için aşağıdaki adımları sırasıyla yapmanız gerekiyor;

  • BIOS ayarlarına gelerek Advanced ve Onboard Devices Configuration yolunu izleyin.
  • Daha sonrasında ise Onboard PCIEX 10/100MB LAN tercihinden sonra LAN Option ROM ve Enable yolunu izleyin

Yaptığınız bu BIOS ayarları sonrasında eğer Ethernet kartı kapalı ise açmış ve internet bağlanmıyor sorununa çözüm bulmuş olacaksınız. İkinci el bir Ethernet kartı alıyorsanız mutlaka kullanıcısına Onboard ayarlarının açık olup olmadığını sormalısınız.

Driver Yüklemesi İle Çözüm

Kendiniz bir Ethernet kartı alıp bilgisayarınıza taktığınız zaman çalışmasını bekliyorsanız ilk hatayı yaptınız demektir. Fiziksel olarak takılan Ethernet kartı driver yüklemesini gerektiriyor. Bunun için anakartınızın marka ile modelini Google üzerinden aratarak Ethernet kartı driver’larını bulabilirsiniz. Eğer sıfır bir Ethernet kartı aldıysanız zaten kutu içerisinden driver CD’si bulunuyor olması gerekir.

Anakart ve Ethernet Kartı Arızası

Herhangi bir Ethernet kart değiştirme işlemi yapmadığınız halde Ethernet kartını görmüyor sorunu yaşıyorsanız ya kartınızda yada anakart üzerinde bir problem var demektir. Ancak donanımsal bir problem olduğunu düşünmeden önce tüm driverleri silerek baştan yüklemenizde fayda var. Bazı durumlarda farklı driverler çakışıyor ve biri devre dışı kalıyor.

Sorun Devam Ediyorsa

Yapılan tüm işlemler sonunda Ethernet kart görmeme sorunu ortadan kalkar ancak hala devam ediyorsa bilgisayarınızı servise göndermeniz daha sağlıklı bir yol olur. Ethernet kart problemi çok sık karşılaşılan bir problem olmadığı için problem yaşanmasına neden olan sorunlar biliniyor. Eğer böyle bir problem yaşıyorsanız mutlaka yukarıdaki anlatılan sorunlardan biri internet bağlanmıyor sorununa neden olur. Yapılan işlemlerden bir tanesi mutlaka sorununuzu çözmesi gerekiyor aksi halde üçüncü maddede belirtilen anakart yada Ethernet kartı probleminiz bulunuyor demektir.

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...