Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir!

Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir! bermuda

Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir!

Yıllarca sırrı akılları karıştıran Bermuda Şeytan Üçgeni’ni hepimiz biliyoruzdur. Bu alana giren uçak ve gemilerden haber alınamadığını ve ilginç güçlerin bu alanda bulunduğu teoriler yıllardır sürüyordu fakat bu üçgenin sırrı artık çözülmüş olabilir. Sırrı çözdüğünü düşünen Norveçli bilim adamları aslında çözümün atılan teoriler arasında bulunduğunu ve bölgedeki güçlü metan gazı kaynaklarının bu kaybolmalara neden olduğunu açıkladılar.

Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir! Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir! bermuda

Bermuda Şeytan Üçgeni Çözülmüş Olabilir!

Dünya üzerinde birçok ilginç yer var ve hiç şüphesiz bunlardan biri de Bermuda Şeytan Üçgeni. Giden gemilerin ve uçakların bir daha geri gelemediği, üzerine binlerce teori atılmış olan bu konu hepimizin aklını kurcalamıştır. Ortaya çıktığından beri mistik güçlerin hükmü altında olan bir alandan, güçlü enerji kaynaklarının bulunduğu bu nedenle gemileri ve uçakları içine çektiği sanılan bir alana kadar birçok fikrin ortaya atılmasına neden olan bu bölge, teknoloji ve bilimin gelişmesi ile incelenmeye başlanmıştı. Bu ünlü bölge hakkında araştırmalar sürdüren Norveçli bilim adamları, sonun bölgenin sırrını çözdüklerini düşünüyorlar.

[ads1]

Baz aldıkları düşünce ise gerçekten de mantıklı bir neden bağlı. Bilim adamlarına göre bölgede daha öncesinde keşfedilen gaz sızıntısının metan gazı olduğu sanılıyor ve sürekli sızarak yükselen gazın suyun kaldırma kuvvetine etki ettiğini, bunun da gemilerin batmasına hatta uçakların düşmesine neden oluyor. (Gemi batma kısmını anladık da, uçakları nasıl düşürüyor orasını tam anlayamadık.)

Şu anlık araştırmalarının sadece bir kısmını yayınlayan bilim adamları, Nisan ayında gerçekleşmesi beklenilen European Geosciences Union‘da kalan kısmı yayınlamayı planlıyorlar. Olur da araştırmalarının doğruluğu kesinleşirse, büyük bir ilgi uyandıran ve gemicilerin o bölgeden uzak durmasına neden olan bölgenin sırrı çözülmüş olacak.

Not: Eğer bölgenin sırrı gerçekten de buysa, birçok meraklının hayalleri suya düşmüş olacak. Özellikle mistik güçler bekleyenler çok da beklemesin.