Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır

Aliexpress Kargo Takibi aliexpress kargo takibi Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır kargotakip1

Aliexpress Kargo Takibi ziyaretçilerimiz tarafından sık sık sorulmaktadır ve ziyaretçilerimiz her nedense Aliexpress olsun diğer çin alışveriş siteleri olsun kargo takip konusunda büyük sıkıntılar çekmektedir. Eğer kargo takip kodu olan bir ürün almış iseniz aslında bu kadar da zor ve abartılacak bir durum yok. PTT olsun turkiye.gov.tr olsun bu konuda oldukça kullanışlı ve basit arayüzlere sahip kargo sorgulaması yaptırabiliyor.

Bazı durumlarda sistemlerin yavaşlığı ve ülkeler arası iletişim sıkıntılarından kaynaklanan nedenlerden dolayı PTT kargo sorgulamasına ve turkiye.gov.tr kargo sorgulama sayfalarına veriler geç düşebiliyor. Bu ülkemiz ile değil çinli şirketlerin yavaşlığından kaynaklanmaktadır. Gün aşırı yoldan geldiği için bu durumda bence gayet normal. Aliexpress kargo takibi ve diğer çin alışveriş sitelerinden aldığınız kargo takip kodlarını daha güzel bir sistemde sorgulayabilirsiniz. Sistem o kadar çok rağbet gördü ki:

Aliexpress Kargo Takibi aliexpress kargo takibi Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır kargotakip1

Aliexpress Kargo Takibi

Hemen hemen alışveriş yapan tüm ülkelerin dilinde hizmet vermeye başladı. PTT kargo takibinden ziyade belirttiğim siteye daha çabuk kargo verileri düşmektedir. Ben ziyaretçilerimizin bana göndermiş oldukları kargo takip numaralarını da aşağıda vermiş olduğum site üzerinden sorguluyorum. Sizlerde bu eksikliği görmüş iken paylaşmak istedim.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki arkadaşlar;

Eğer vergili gelecek bir ürününüz varsa aşağıda vermiş olduğum sitede vergi sorgulaması yapılmıyor. Sadece kargonun son durumu hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Vergi var mı yok mu bakmak için yine PTT kargo takibi ya da turkiye.gov.tr kargo sorgulama sistemini kullanmanız gerekmektedir.

Yine alışveriş konusunda sıkıntı yaşarsanız ya da sormak istedikleriniz olursa. forum.bilgedefteri.net adresimizden ilgili kategoride yeni bir konu açarak yardım isteyebilirsiniz ya da bildiklerinizi diğer üyelerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Kargo takip sitesi;

Kargo Takip Sitesi