ABD’de Eşcinsellerin Gittiği Kulüpteki Saldırıyı Örgüt Üstlendi

ABD'de Eşcinsellerin Gittiği Kulüpteki Saldırıyı Örgüt Üstlendi abd'de eşcinsellerin gittiği kulüpteki saldırıyı Örgüt Üstlendi ABD’de Eşcinsellerin Gittiği Kulüpteki Saldırıyı Örgüt Üstlendi x 6347 o

ABD’de Eşcinsellerin Gittiği Kulüpteki Saldırıyı hangi örgütün yaptığı merakla bekleniyordu. ABD en kanlı saldırılarından birini yaşamıştı.

ABD kanlı saldırıyı yapan örgütün IŞİD olduğu öğrenildi. ABD eyaletinde eşcinsellerin sürekli takıldığı kulübe kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı yapılmıştı.

50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Eşcinsellerin toplandığı kulübe yapılan silahlı saldırı sonucu 50 kişi hayatını kaybetmişti ve olayın failleri de ortalıktan kaybolmuştu. ABD’nin en canlı yerlerinden birine bu şekilde bir silahlı saldırı nasıl ve kim tarafından yapılabilir derken.

911 ACİL SERVİSİNİ ARADI BAĞLILIĞINI BİLDİRDİ

911 çalışanlarının güvenlik güçlerine verdiği bilgiye göre 911 acil servisini arayan Afgan bir şahsın saldırıyı gerçekleştirdiğini söylediğini ve IŞİD’e bağlılık yemini ettiğini söylediler.

53 YARALI

Son ulaşan bilgilere göre saldırı sonucu en az 50 kişinin hayatını kaybettiği ve hastanelerde tedavi gören 53 hastanın olduğu belirtildi.

BU KEZ SİLAH KULLANILDI

Eğer bir bombalı saldırı olsaydı olayın failini düşünmek ya da bulmak zor olmayacaktı ancak gece kulübüne yapılan silahlı saldırıyı ABD Güvenlik Güçleri bir gangster tarafından yapılabilme ihtimali üzerinde duruyordu.[adsx]