Yurtdışı Alışveriş Limiti 2019 Güncel

Yurtdışı Alışveriş Limiti, Yurdışı Alışveriş Gümrük Limiti yurtdışı alışveriş limiti Yurtdışı Alışveriş Limiti 2019 Güncel yurtdisi alisveris

Merhaba alışveriş severler. Daha önceki konumuzda Yurtdışı alışveriş limiti başlıklı bir makale yazacağımızı belirtmiştik ve işte tekrar sizlerleyiz.

   Yurtdışından alışveriş denildiğinde bu işlerle az çok uğraşan kişilerin aklına öncelikle Ebay gelmektedir. Genelde alışveriş konusunda bilmeyen kişilerin tercih ettiği ve ucuz bulduğu bir alışveriş sitesidir. Ancak daha detaylı araştırma yapanlar Çin sitelerini tercih etmekte ve çok çok ucuza ürünlerini ücretsiz kargo ile kapılarına kadar getirtmektedir.Ucuz etin yahnisi yenmez” diye belirtilen halk tabiri maalesef Çin Alışveriş Siteleri için geçerli değil. Çin’de ürünler oldukça ucuz olmasıyla birlikte o kadar yoldan gelen ürünlerin kapıya kadar tesliminde hiçbir ücret alınmaması şaşırtıcı, bir o kadar güzel ve gerçektir. Daha önceki konularımızda sizlere alışveriş yapabileceğiniz önerdiğimiz Çin Alışveriş sitelerinden bahsetmiştik. Alışveriş yapmak iyi hoş güzel ama bunun kesinlikle bir limiti var.

Ufak ücretle dilediğiniz kadar ürün getirebileceğinizi düşünürsünüz ancak bir süre sonra size bir tebligat gelebilir ve gümrüğe borcunuz çıkabilir. Alışveriş yaparken uygulanan para  limitine dikkat etmek gerekir. Yurtdışı alışveriş limiti pek çok kişinin merak ettiği ancak doğru cevabı bulamadığı bir konudur. Kulaktan dolma bilgiler ile korka korka ürün getirmeye çalışırlar.

 

Yurtdışı Alışveriş Limiti, Yurdışı Alışveriş Gümrük Limiti yurtdışı alışveriş limiti Yurtdışı Alışveriş Limiti 2019 Güncel sahte 356x205 300x172

Yurtdışı Alışveriş Limiti, Yurdışı Alışveriş Gümrük Limiti

Yurtdışı Alışveriş Limiti 2019 Yılı İtibariyle 22 EURO

Yurtdışı alışveriş limitiniz aylık 22 €‘dur. Daha fazlası gümrükte kalır veya vergilerle uğraşırsınız.

22 Euro olan limiti aştığınızda gümrüğe takılmama durumu da olabilir. Bu tamamen gümrük muayene memurunun inisiyatifinde. Siz ürünü 22 eurodan daha yüksek bir fiyata aldıktan sonra kutu ve fatura üzerine 22 euro diye fiyat düşülürse ve bu fiyat/ürün orantısı gerçeği yansıtıyorsa hiçbir sıkıntı olmadan Gümrüksüz ürün size ulaşır.

 

Evet değerli alışveriş severler. Yurtdışı alışveriş limiti makalemizde sizleri yeterince bilgi sahibi ettiğimize inanıyoruz. Tüm soru ve sorunlarınızı “Yorum” olarak bildirmeniz durumunda sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

Bir sonraki Yurtdışı Alışveriş makalemizde görüşmek dileği ile

 

2019 YILI GÜMRÜK LİMİTİ YURTDIŞINDAN ALIŞVERİŞ LİMİTİ AZALDI TIKLAYIN

YURTDIŞI ALIŞVERİŞ SİTELERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ADLI MAKALEMİZ YAYINLANMIŞTIR TIKLAYINIZ