Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

YouTube’den Para Kazanmak Artık Daha Zor

İnternet 8 Nisan, 02:53'de eklendi 730 Görüntülenme

Bundan 5 sene önce YouTube tarafından partner programı adı altında yeni bir gelir kapısı açılmıştı. Bu partner programı dahilinde kişiler YouTube’de kanal açarak yükledikleri içeriklerin izlenmelerinden para kazanmaya başladı. Ancak bu program başlatıldıktan sonra kişilerin yükledikleri içeriklerden çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu içerik sorunlarına engel olmak için YouTube, partner programında köklü değişiklikler yapma kararı aldı.

YouTube’nin 5 sene önce ortay a çıkarttığı partner programı dahilinde kullanıcıların para kazanmaları oldukça kolaydı. YouTube kanalı olan kişiler sadece partner programına kayıt yaptırıp ardından kanallarına video yüklemeye başlıyordu. Videoların izlenme sayılarına göre de kişiler aylık gelir elde ediyordu. Ancak partner sistemine kayıt yapan milyonlarca kişi olması, sistemin denetlenmesini oldukça zorlaştırıyordu.

YouTube üzerinde ünlü ve ünsüz birçok içerik üreticisi bulunuyor. Bu kanallardan bazıları günlük videolarında bile milyonlarca izlenme alırken, bazıları da henüz istediği izlenme sayısına ulaşabilmiş değil. Ancak YouTube partner programında sadece bu iki içerik üreticisi grubu bulunmuyor. Bunun yanı sıra YouTube’ye yüklenmiş videoları alarak üzerinde değişiklik yapmadan yayınlayan kanallar ve çeşitli film, ve televizyon dizilerini yayınlayan kanallar yer alıyor. Bu kanallar videoların üzerinde oynama yapmadan haksız kazanç sağlamaya çalışıyor. YouTube tarafından bu kanallar belirli zamanlarda denetleniyor olsa da videoların kaldırılana kadar getirdiği maddi gelir bu kanalların yanına kar kalıyor. Bu durumu düzeltmek isteyen YouTube de partner programına başvuran her kanalın başvurusunu kabul etmeyecek.

YouTube’nin partner programına katılmak isteyen kanalların en az 10 bin izlenme sayısına ulaşmış olması gerekiyor. Yasaklı içerikler yükleyen kanalların videoları kaldırılacağı için izlenme sayısı da başvuru için yeterli olmayacak. Kanalın aldığı 10 bin izlenme sayısı partner programına katılabilmek için referans sayılacak. Partner programına katılan kanalların yasaklı içerikler yüklemesi halinde de kazanılan reklam gelirleri tamamen sıfırlanacak.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...