3 Yeni iPhone Geliyor

3 Yeni iPhone Geliyor 3 Yeni iPhone Geliyor iphone

iPhone hakkında yapılan dedikodular ve sızıntı haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bloomberg tarafından yayınlanan haberlerde isimsiz bir kaynaktan alınan bilgilere göre gelecek iPhone modelleri hakkında teknik detaylar verildi. Yapılan haberlere göre Apple’nin 2017 yılında çıkaracağı iPhone serisi cihazlar 2 yerine 3 farklı model ile sahneye çıkacak.

Bloomberg tarafından Salı günü yayınlanan habere göre, iPhone 7 serisi cihazların bir üst modeli olan cihazlar piyasada büyük ses getirecek. Apple iPhone 7 modelleri, serinin bir önceki üyeleri iPhone 6 ve 6 Plus ile büyük benzerlikler gösterdiği için eleştirilmişti. Bu şikayetleri geride bırakmak isteyen Apple, yeni çıkaracağı akıllı telefon modellerinde büyük yenilikler yapma kararı aldı. Apple yeni çıkacak modellerde iPhone 7’lerin geliştirilmiş hallerini piyasaya çıkaracak. Bununla birlikte cihazlara Premium adında yeni bir model daha eklenecek.

İsimsiz kaynak tarafından verilen bilgilerde iPhone serisinin yeni üyesi cihazların diğer cihazlardan daha farklı bir özelliğe sahip olacağı da belirtildi. Gelen haberlere göre 2017 model iPhone cihazlardan birisi kavisli ekran ile piyasaya çıkacak. Kavisli ekran cihazın yan tarafını da tamamen kaplayacak. Kavisli ekranın yanı sıra iPhone 7’lerin çizilme sorunlarının da üstünde duran Apple, tamamen paslanmaz çelik kullanılan yeni dış kapak tasarımı kullanacak. Cihazların kamerası da diğer modellere kıyasla daha geliştirilmiş olacak.[ads2]

Yeni çıkacak iPhone serisi modeller hakkında gelen diğer bir haberlere göre de cihazın ekranı diğer modellere kıyasla daha büyük olacak. Cihazların ‘’Home’’ tuşu da ekran ile tamamen bütünleşik ve dokunmatik olacak. iPhone 7 ile birlikte fiziksel home tuşunun ortadan kalkmaya başlaması, iPhone 7’den sonraki cihazlarda daha da belirgin hale gelecek. iPhone Premium modelinde OLED ekran kullanılırken, diğer cihazlarda geliştirilmiş LCD ekran kullanılacak.