Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo!

Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo! Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo! google phone x i3

Teknoloji geliştikçe hem bazı sorunlar ortadan kalkıyor hem de tanıtılan uygulamalar beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Bu anlamda Google cephesinden yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Google I/O Geliştiriciler Konferansı bir süre önce başladı ve haberler de ardı ardına geldi. Görüntülü arama konusuna farklı bir soluk getiren Google Duo uygulaması konferansın ilgi çeken tanıtımlarından biri oldu. Hem basit hem de hızlı olmasıyla rakiplerinin bir adım önüne geçecek gibi görünüyor.

Geliştirilen bu uygulama sayesinde Android ve iOS işletim sistemine sahip olanlar arasında herhangi bir sorun yaşanmadan görüntülü arama yapılabilecek. Google Duo yalnızca mobil cihazlarda geçerli olacak ve hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışacak. Google Duo ile görüntülü arama yapmak içinse gereken tek şey telefon numarasının tanımlanması. Ardından uygulama kolaylıkla kullanılabilecek.

Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo! Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo! Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo! s ba1774116b35a86a9212d0a99b9c5fcc93e87683

Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo!

İnternet bağlantıları çoğu zaman yavaşlığı ile kullanıcılara büyük sıkıntı yaşatırken bu Google Duo için problem teşkil etmeyecek. Zira uygulama düşük ağ bağlantısında dahi oldukça yüksek çözünürlükte görüntülü arama imkanı sunacak.

Google tarafından geliştirilen uygulamanın iyi yanlarından biri de mobil ağınız ve Wi-Fi bağlantınız arasında seçim yaparken dahi kesintiye uğramayacak olması. Google Duo için WebRTC teknolojisinden destek alındığını da ayrıca belirtelim.

[ads1]Google‘ın etkinlikte duyurduğu görüntülü arama uygulamasıyla kamera tercihlerinizi de rahatlıkla yapabileceksiniz. Geçiş yapma konusunda sıkıntı yaşanmayacağı söyleniyor.

Uygulamaya ilişkin güzellikler bununla da sınırlı değil. Google’ın Knock Knock adını verdiği özellik sayesinde görüntülü arama sürecini başlatan kişinin görüntüleri aranan kişinin ekranında belirecek ve eğlenceli anlar yaşanacak.

Google Duo görüntülü konuşma uygulaması yakın zamanda Android ve iOS platformlarında kullanıcılarla buluşacak. Geri dönüşlerin nasıl olacağını ise ilerleyen zamanda göreceğiz.