Yeni Akıllı Bileklik “Mi Band 2”

Yeni Akıllı Bileklik "Mi Band 2" Yeni Akıllı Bileklik “Mi Band 2” 20160602180413 57155

Xiaomi firması kullanıcıların merakla beklediği uygun fiyatlı akıllı bileklik modeli Mi Band 2 için ön siparişleri almaya başladı.

Giyilebilir teknoloji alanında Xiaomi oldukça iyi ilerliyor. Ürettiği cihazlar ile kullanıcıların beğenisini kazanan şirket daha önce satışa çıkardığı akıllı bileklikleri 20 milyondan daha fazla satarak başarılı olmuştu. Firma şimdi de üçüncü nesil Mi Band ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Yakın tarihte tanıtımı yapılan akıllı bileklik için ön siparişler alınıyor.

Xiaomi yeni ürünü Mi Band 2 için piyasanın tanınan isimlerinden GearBest isimli siteyle anlaştı. Sitede akıllı bileklik modeli için ön sipariş süreci başladı ancak fiyat konusunda bir farklılık yaşandı. Xiaomi’nin Mi Band 2’yi tanıtırken belirlediği rakamın iki katıyla ön siparişe çıkan akıllı bilekliğin üç günde 3 bin ön sipariş aldığı söyleniyor.

20160602180414_39089 Yeni Akıllı Bileklik "Mi Band 2" Yeni Akıllı Bileklik “Mi Band 2” 20160602180414 39089

Yeni Akıllı Bileklik “Mi Band 2”

Mi Band 2 Çin’de 22 dolardan kullanıcıya sunulacak, buna karşılık diğer ülkelerdeki fiyatı 40 dolar olarak belirlenmiş durumda. Ön sipariş sürecine katılan kullanıcılar ürünlerine ancak temmuz ortasında başlayacak olan dağıtımın ardından kavuşabilecek.

[ads1]Akıllı bilekliğin özelliklerine gelecek olursak; Mi Band 2’ye bir farklılık getirilmiş ve OLED ekran kullanılmış. Böylelikle kullanıcılar akıllı telefonlarına gelen bildirimler ile yapılması planlanan aktivitelerin haberini OLED ekrandan takip etme şansına sahip olacak. Bağlantı için Bluetooth’un tercih edildiği akıllı bileklikte pil olarak 270 mAh seçilmiş.

Mi Band 2, 20 gün bekleyebiliyor ve 1 metre derinliğindeki sularda 30 dakika süresince sızıntılara dayanabiliyor. Bileklik aynı zamanda IP67 sertifikası ile beraber satışa sunulacak. Aktivite olarak kalp atış hızını ölçebilen cihazın uyku düzenini takip edebilme gibi bir özelliği de bulunuyor.

Mi Band 2’de renk seçenekleri siyah, yeşil, turuncu ve mavi olarak belirlenmiş. Xiaomi‘nin son akıllı bileklik modelinin Türkiye’ye yaz aylarında gelmesi planlanıyor.[adsx]