Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor

Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor 1c75044401e523ccb946f063505a67db

Geride kalan aylar içerisinde Sony firmasının Xperia Z serisini tamamen kaldırdığını duymuştuk. Bugünlerde mobil birimde farklı projeler var ve yeni bir marka oluşuyor.

Xperia Z serisinin artık kullanılmayacağını şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi ile öğrenmiştik. Şirket kongrede Xperia X serisi akıllı telefonlarını tanıtmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Tanıtımda Xperia Z serisi ve daha önce üretilen Xperia serilerinin kaldırabileceği söylenmişti.

Japonya merkezli şirket Xperia X serisi ile akıllı telefon üretimini gerçekleştirmeye devam etti. Bundan sonrası için çıkarılacak akıllı telefon ve tabletlerde Xperia X markasıyla beraber tanıtılabilir.

Sony Uzak Doğu’da bir etkinliğe katıldı ve orada basına yansıyan görüntüler ışığında yalnızca Xperia Z serisi değil, Xperia C ve M serilerinin de kaldırılabileceği görüldü.

Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor 0 9 1024x713

Xperia Z Serisiyle Beraber Xperia C Ve M Serisi De Kaldırılıyor

Bunun nedeni elbette Sony’nin bu yıl ile 2018 yılı arasında X serisi üzerinde durup tanıtımlarla bu ürünleri ön plana çıkarmak istemesi.  Firmanın üreteceği ürünler ve yapacağı reklamlar ile X markası daha fazla tanınacak.

Bilindiği gibi Ağustos ayında IFA etkinliği yapılacak ve kamera odaklı kompakt modeller ile dikkat çeken Sony bu defa büyük ekranlı telefon modellerine rakip olacak gibi duruyor.

[ads2]Tam da bu dönemde Xperia M Ultra adındaki modelle ilgili dedikodular çıktı ve kullanıcılar tarafından merak edildi. Telefonun ekranının 6 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlükte olması bekleniyor, ayrıca 120 Hz yenileme hızına sahip IPS ekranı bulunacağı söyleniyor. İşlemcisi ise Snapdragon 652 olabilir.

Telefonlarda en çok önem verilen özelliklerden biri şüphesiz kamerasının kalitesi. Xperia M’nin 23 megapiksel çift arka kamerası ve 13 megapiksel ön kamerası olacak.

32 GB dahili depolama, 3 GB RAM ve microSD kart desteği ile Android 6.0 işletim sistemi de telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor.