Windows 10 Hataları ve Çözümleri

Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hatalar

Windows 10 Hataları ve Çözümleri

Günümüzde bir çok yazılım %100 tamamlanmış bir şekilde piyasaya sürülse de sürekli güncellemeler almaktadır. Bu güncellemeler, zamanla oluşan hata ve açıkları yönelik olsa da var olan yazılımın kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik olmaktadır. Microsoft’un en son işletim sistemi olan Windows 10 yazılımı da bunlardan farklı değil.

Bugün anket yapılmış olsa gelmiş geçmiş en başarılı işletim sisteminin Windows XP olduğu açık ara farkla 1.sıraya oturduğu görülebilir. Tabi teknoloji hızla değişmektedir, yeni koşullara uygun yazılımlar kendi gelişimlerini de sürdürmektedir, son gelen verilere göre windows kullanıcıları en son ki bu işletim sisteminden son derece memnun. Tabi her Windows sürümünde olduğu gibi Windows 10 sorun yaşayan kullanıcılar olması kaçınılmaz elbet.

Pil Ömrü

Pil Ömrü pc Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri Pil   mr   pc

Pil Ömrü pc

Yeni işletim sistemleri pil sorunu gibi kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen faktörleri minuma indirmek için yazılımlarını sürekli optimize ederler. Laptop veya tabletinizde pil çabuk bitiyorsa, donanımınızın yazılımlarının Windows 10 uyumlu olmamasını kontrol edin.

Varsayılan Uygulamalar

Varsayılan Uygulamalar Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri Varsay  lan Uygulamalar

Varsayılan Uygulamalar

Windows 10 varsayılan uygulama sorunu çok kolay bir şekilde onarılabilir.

Başlat menüsünden Ayarlar menüsüne gidin. En baştaki Sistem simgesine tıklayınız. Sol taraftan varsayılan uygulamalar üzerine tıklayın. Hangi dosyanın hangi programla açılmasını ayarlayın.

Sorunlu Yazılımlar

Windows 10 uzun süredir kullanımda olmasına rağmen hala bazı uygulamaları sorun yaratabiliyor. bu durumda yapılacak en iyi şey, sorunlu program için yayınlanacak olan güncellemeleri internetten kontrol etmektir. Elbette 2017 yılında çıkacak olan windows 10 creators güncellemesinin bu gibi tipik sorunları kökten kaldırması bekleniyor.

windows update Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri windows update

windows update

Touchpad Sorunları

Windows 10 Touchpad hatası Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Touchpad hatas

Windows 10 Touchpad hatası

İşletim sistemi güncellemeleriyle,  Trackpad’lerin ince kalibrasyon ayarları düzenlenebiliyor. Windows 10 Touchpad hatası bu kalibrasyon ayarlarıyla giderilebilir.

Güncelleme Sonrası Yeniden Başlatma Döngüsü

Güncelleme Sonrası Yeniden Başlatma Döngüsü Windows 10 Hataları ve Çözümleri Windows 10 Hataları ve Çözümleri G  ncelleme Sonras   Yeniden Ba  latma D  ng  s

Güncelleme Sonrası Yeniden Başlatma Döngüsü

Birçok kullanıcı PC’sinin yeniden başlatma döngüsüne girmesine sebep olan, Microsoft’un son güncellemelerinden biri, kullanıcıların canını sıkmaya sebep oldu. Tecrübeli Windows kullanıcıları için bu hatayı düzeltmek bir kayıt defteri değişikliğinden geçiyor. Geriye kalan kullanıcılar içinse, Microsoft mühendislerini beklemesi gerekmekte.