Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? img window101

Windows 10 güncellemesi çok yakında kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Windows 10 Anniversary adı verilen güncelleme için kesin tarih belli oldu.
Geçtiğimiz aylar içerisinde duyurulan Windows 10 Anniversary için yaz ayları bekleniyordu ve nihayet ne zaman yayınlanacağına dair bilgiler ve detaylar geldi.
*Windows 10 ile yepyeni özelliklerle hayatımıza girdi. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden birisi; Cortana sayesinde kurulan Windows 10 Mobile ve Android telefon etkileşimi. Bu etkileşim sayesinde telefon şarjının düşük bir seviyeye inmesi durumunda Windows 10‘un bildirim merkezinde bir uyarı ortaya çıkıyor. Söz konusu yenilik üzerinde çalışmalar ise devam ediyor. Aynı zamanda emoji sevenler için güzel haberler veren Microsoft, unicode yelpazesine yeni emojiler ekledi.
*Güncellemenin getireceği farklılıklar bunlarla sınırlı değil. Edge tarayıcı AdBlock vb eklentileri destekleme konusunda geliştirildi. Her ne kadar bu destek Beta aşamasında olsa da kısa süre içinde ilerlemesi bekleniyor.

Windows_10_x64_2015_01_26_03_48_49 Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? Windows 10 x64 2015 01 26 03 48 49 1024x768*Gece modu Microsoft‘un da gündemine yerleşti ve dark mode adı verilen özellik kişiselleştirme hususunda kullanıcılara sistemin tümünde hizmet vermeye başlayacak.
*Batarya bölümü cihazların kullanımı sırasında çokça uğraşılan konular arasında yer alıyor. Microsoft batarya koruması ile sorunun üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Belirlenen pil seviyesine gelindiğinde sistem performansı ikinci planda yer alacak ve daha uzun süreli kullanım imkanı ortaya çıkacak.
*Dropbox servisi şu sıralar kullanıcıların en çok tercih ettiği bulut depolama uygulamalarından birisi. [ads1]Yıl dönümü güncellemesi sayesinde Dropbox ve iHeartRadio gibi servislere şifresiz olarak bağlanılabilecek.
*Hackerların sürekli olarak geliştirdiği kötü amaçlı yazılımlara karşı da önlem alan Microsoft bilgisayarı tarayarak oluşabilecek sorunları bildirim olarak gönderen Windows Defender özelliğini geliştirdi.
Son olarak Windows 10 Anniversary güncellemesinin yayınlanma tarihinin 2 Ağustos olarak belirlendiğini belirtelim. Güncellemenin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını ilerleyen tarihlerde göreceğiz.[adsx]