WhatsApp’ta Para Transfer Dönemi Çok Yakında Geliyor

WhatsApp'ta Para Transfer Dönemi Çok Yakında Geliyor WhatsApp’ta Para Transfer Dönemi Çok Yakında Geliyor whatsapp

Son zamanlarda WhatsApp, yaptığı güncellemelerle adından sıkça bahsettiriyor. Snapchat’ten alınan özelliklerden sonra kullanıcıların büyük tepkisini çeken WhatsApp şimdilerde yeni bir güncelleme ile piyasaya çıkıyor. WhatsApp’a gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar birbirine para transferi yapabilecek.

Yapılan açıklamalara göre WhatsApp, yeni bir güncelleme fikri üzerinde çalışmalara başladı. Bilindiği üzere Snapchat’te yer alan hikayeler bölümünü birebir kopyalayan WhatsApp bu sayede kullanıcıların da büyük tepkisini çekmişti. Bu tepkilerin üzerine özellik üzerinde bazı güncellemelere giden anlık mesajlaşma uygulaması, durum özelliğini geri getirdi ancak hikayeler bölümünü de aktif olarak bıraktı. Böylece isteyen kullanıcılar durumlarını kullanmaya devam ederken isteyen kullanıcılar da 24 saat aktif kalacak fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyor.

Uygulamaya yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte kullanıcıların birbirine para transferi yapabileceği açıklandı. WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre bir kullanıcının diğerine para transferi yapabilmenin mesaj göndermek kadar kolay olacağı da vurgulandı.

WhatsApp’ta Para Transfer Dönemi Çok Yakında Geliyor

WhatsApp tarafından verilen bilgilere göre uygulama kullanıcılar arası para transfer yazılımları için Hindistan hükumeti ile ortak çalışmalar yürütmeye başladı. Bazı sızıntı haberlerine göre ise yapılan çalışmalarda Hindistan Hükumetinden gerekli izinlerin alındığı ve yeni güncellemenin önünün büyük ölçüde açıldığı da ifade edildi. Hindistan piyasasına büyük bir önem verdiğini vurgulayan WhatsApp, bölgedeki kullanıcılara farklı hizmetler vermek istediğini açıkladı. Yapılan istatistiklere göre sadece Hindistan’da 200 milyondan fazla aktif  WhatsApp kullanıcısı bulunuyor. WhatsApp’ın en güçlü olduğu pazarlardan bir tanesinde bu liderliği elinden bırakmak istemediği her halinden belli olurken, yeni para transferi güncellemesinin de önümüzdeki 6 ay içerisinde aktif olarak kullanılacağı ifade edildi.

Hindistan pazarında 200 milyondan fazla WhatsApp ve Facebook kullanıcısının olmasının da etkisiyle ülkede online ödeme sistemlerinin gelişmesi adına adımlar atılmak isteniyor. WhatsApp üzerinden online para transfer dönemi Hindistan’da önümüzdeki 6 ay içerisinde başlayacakken ülkemizde ve diğer pazarlarda bu uygulamanın ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.