WhatsApp’a Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar Tamamen Silinebilecek

WhatsApp'a  Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar Tamamen Silinebilecek WhatsApp’a  Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar Tamamen Silinebilecek whatsapp 1

Anlık mesajlaşma sektöründe en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan WhatsApp, son birkaç haftadır yaptığı güncellemeler sayesinde gündemden düşmüyor. Snapchat’in geçici fotoğraf ve video paylaşma özelliği bilindiği gibi önce Facebook ve Instagram, ardından da WhatsApp tarafından kopyalanmıştı. Snapchat’ten çalınan bu özellikler başta tepki çekse de şimdilerde Snapchat’ten daha fazla tercih ediliyor. Peki, WhatsApp’ta yeni yapılan güncelleme kullanıcılara ne sunuyor?

Anlık mesajlaşma platformlarının en kötü yanlarından bir tanesi kişilerin yanlışlıkla birilerine mesaj göndermesi. 1 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan WhatsApp’ta kullanıcıların bu yönde gelen şikayetlerine göre bir güncelleme yaptı. WhatsApp’a gelen yeni güncelleme ile birlikte artık yanlışlıkla gönderilen mesajları silinebilecek.

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar bilindiği gibi anlık mesajlaşma platformlarının ortak sorunları arasında yer alıyor. Her ne kadar Instagram ve Twitter‘da bu özellik platformlar kurulduğu zamandan beri aktif olsa da, WhatsApp kullanıcıları da bu güncellemenin gelmesini bekliyordu.

WhatsApp’a gelen bu güncelleme birkaç aydır geliştirme aşamasındaydı. Özellik üzerinde yapılan çalışmalarda WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderilen mesajların öncelikle 5 dakika içerisinde gönderilmemesi halinde iptal edilmesi amaçlanıyordu. Ancak bu özellik aktif edilemeyince WhatsApp’ta soruna alternatif bir çözüm getirdi. Bundan böyle WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderilen mesajlar anlık olarak karşılıklı olarak silinebilecek.[ads2]

WhatsApp’a gelen yeni özellik hakkında @WABetaInfo adlı Twitter kanalında bazı açıklamalar yapıldı. Atılan bilgilendirme Tweetinde kullanıcıların gönderdikleri yanlış mesajları bundan böyle karşı taraf görmeden silebileceği bildiriliyor. Üstelik mesajları silmek için de herhangi bir zaman sınırlaması bulunuyor. Güncellemenin bir diğer avantajı da WhatsApp tarafından sunulan her türlü hizmette geçerli olması. Yani WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderilen mesajların silinmesi için yapılan güncelleme hem mobil platformda hem de WhatsApp’ın masaüstü sürümü olan Web WhatsApp’ta kullanılabilecek.