Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

WhatsApp Güvenliği Artırıyor!

Yazılım 2 Ağustos, 21:54'de eklendi 3831 Görüntülenme

WhatsApp geliştirdiği güvenlik önlemleriyle son zamanlarda kullanıcıları memnun etmek için çalışıyor. Uçtan uca şifreleme ile başlayan proje yeni bir adımla devam ediyor.

WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en fazla tercih edilenlerden biri ve kullanıcı sayısıyla da bunu kanıtlıyor. Bir süre önce 19 milyar dolar karşılığında Facebook bünyesine katılan uygulamanın güvenliği için çalışmalar başlatılmıştı. Öncelik uçtan uca şifreleme yöntemine verilmişti. Bu yöntem gönderilen mesajların WhatsApp dâhil üçüncü kişilerin okuyamayacağı anlamına geliyor. Böylelikle kullanıcıların mesajlaşırken daha rahat olmaları amaçlanıyor. Şirketin getireceği son yenilikte ise iki aşamalı güvenlik modeli yer alıyor.

İki aşamalı güvenlik modeli Instagram gibi bazı uygulamalarda bir süredir kullanılıyordu. WhatsApp’a geleceği haberlerinin yayılmasının ardından detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Son beta sürümünde APK içinde yer alan dosyalara yenilerinin eklendiği görüldü ve bu da söz konusu iddianın kanıtı olarak gösterildi.

ANDROIDPIT-WhatsApp-hero WhatsApp Güvenliği Artırıyor! WhatsApp Güvenliği Artırıyor! ANDROIDPIT WhatsApp hero 1024x576

Her ne kadar iddiaların sağlam olduğu söylense de bunlar somut bir bilgi sayılmıyor çünkü henüz beta sürümüyle ilgili net sonuçlara ulaşılmış değil. Muhtemel yeniliğe gelecek olursak WhatsApp’ın cihaza ilk indirildiği zaman istediği güvenlik kodunun ardından şimdide iki aşamalı doğrulamanın geleceği düşünülüyor. Dosyaların bulunmasının bu anlamda önemli bir kanıt olduğunu düşününler de yok değil. Şirket cephesinden onay gelmezken kullanıcılar açısından güzel bir adım olacağını söylemek mümkün.

Sözü edilen güncellemelerden biri de konuşma yedekleri ile ilgili oldu. Normal şartlarda gece saat 03:00 sularında alınan konuşma yedekleri için bir değişiklik yapılacağı söyleniyor. WhatsApp telefonun doğrulamasını aldıktan sonra yedeklerin SD karttan geri yüklenmesini sağlıyor. Yapılacak çalışmaların bu noktada hayata geçirilebileceği ve iki aşamalı güvenlik doğrulaması sayesinde yedeklerin sadece telefon sahibi tarafından geri yüklenmesinin mümkün olacağı ihtimaller dâhilinde görülüyor.

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
online free course
download huawei firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...