Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Verily’nin Akıllı Saati Study Watch Duyuruldu

Teknoloji 21 Nisan 2017
669 Okundu

Genellikle piyasaya çıkan akıllı saat modelleri son kullanıcı yani genel halk için piyasaya çıkıyordu. Ancak Verily’nin duyurduğu Study Watch modeli son kullanıcı için değil, tıbbi profesyoneller için piyasaya çıkacak.

Google tarafından tasarlanan akıllı saat modellerine bir yenisi daha geldi. Ancak Google’nin yeni akıllı saat modeli diğer tüm modellerden biraz daha farklı bir kullanım sunuyor. Study Watch adı ile piyasaya çıkacak olan akıllı saat modeli, Google’nin sahip olduğu firmaları bir araya toplayan Alphabet’in sağlık bölümü Verily tarafından resmen duyuruldu. Yapılan blog açıklamasına göre Study Watch modeli günlük kullanımdan ziyade tıbbi araştırma ve profesyonel kullanım için kullanılacak.

Google’nin yeni Study Watch modeli diğer Google akıllı saat modellerinden farklı olarak Android Wear işletim sistemini kullanmayacak ve telefona gelen bildirimleri saate yansıtmayacak. Ancak bu saatin kullanıcıya sunduğu birçok farklı avantaj bulunuyor. Study Watch, telefon bildirimlerinden ziyade klinik araştırmaların başarısını arttırmak için kalp atış hızı, vücut hareketleri ve elektrodermal aktivite gibi farklı tıbbi verileri yakalayarak saatin içerisinde kaydediyor. Bununla birlikte yeni akıllı saat modeli kendi EKG kaydını üretebiliyor ve olası kalp problemlerinde uyarı veriyor.

E-mürekkep ekran ile piyasaya çıkacak olan saatin ana ekranında tarih, saat ve farklı birkaç küçük detay yer alacak. Saatin amaçlananın dışında çok fazla fonksiyonu olmaması için tasarımda daha sade bir arayüz tercih edilmiş. Arayüzde daha basit olmasına rağmen cihaz tıbbi verileri kaydederken işlemesi için içerisinde karışık algoritmalar barındırıyor.

Akıllı saat modelinin içinde diğer akıllı saat modellerinde yer alan farklı uygulamalar yer almıyor. Bu yüzden yeni akıllı saat modeli tüm kullanıcılara değil sadece tıbbi profesyonellere hitap ediyor. Sağlık sektörü için büyük yenilikler sunan akıllı telefon modelinin ne zaman piyasaya çıkacağı ya da fiyatı gibi bilgiler henüz açıklanmadı.

Yazar Hakkında

3 yıldır teknoloji ve haber siteleri için gerek ilgi çekici gerekse gündemden haber yazıları yazıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...