Usb Yazma Korumasını Kaldırma

Usb Yazma Korumasını Kaldırma usb yazma korumasını kaldırma Usb Yazma Korumasını Kaldırma Promotional USB Flash Drive Flash Disk Memory

Merhaba arkadaşar, usb yazma korumasını kaldırma hatasına değineceğiz. Pek sık karşılaşılmayan bir hatadır, ancak karşılaşıldığı takdir de çok can sıkıcı bir olay olmaktadır. Usb belleğinizi çok kullanıyorsanız şimdiki sizinle paylaşacağım kodu usb içerisinde kesinlikle saklayınız. Çünkü ansızın lazım olabilir. Usb yazma korumasını kaldırmak için size öncelikle birkaç tavsiyede bulunacağım. Eğer kullandığınız cihaz usb bellek değil hafıza kartı ise, hafıza kartı yazma korumasını kaldırmak için hafıza kartının sağ tarafında bulunan ‘Lock’ yazan butonu kapatmanızdır. Eğer ki usb bellek kullanıyorsanız bu adımları takip ediniz.

Öncelikle usb yazma korumasını kaldırma hatasını aldığınız bilgisayardaki usb giriş yerini değiştirip deneyiniz. Usb giriş yerinden kaynaklı bu sıkıntıyı yaşayabilirsiniz.

[ads1]

Daha sonra virüs programı ile taratmayı deneyiniz. Bulaşan bir virüs sebep olmuş olabilir.

Usb belleğinizin yedeğini alıp biçimlendirme işlemini deneyebilirsiniz. Usb belleğinizi direk bilgisayar üzerinden biçimlendirme yapabileceğiniz gibi özel bir program ile de yapabilirsiniz. Tavsiyem Usb Disk Format Tool gibi programları kullanmanızdır. Eğer ki flash belleğinizde veri sayısı çok fazla ise bu adımı en son çare olarak düşününüz. Usb yazma korumasını kaldırma hatasında bu son çareniz olsun ve şimdi ki anlatacağım adıma geçin.

Usb Yazma Korumasını Kaldırma usb yazma korumasını kaldırma Usb Yazma Korumasını Kaldırma splitstick 300x188

Usb Yazma Korumasını Kaldırma

 

 

Sizlere tek tek regedit’e girin şuradan şunu yapın diye anlatmayacağım. Usb yazma korumasını kaldırma hatasını gidermek için bu kadar çok uğraşmaya ve zaman kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum.

 

 

 

– Öncelikle not defteri açın.

– Not Defterinize;

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies] “WriteProtect”=dword:00000000

Bu kodu olduğu gibi yapıştırınız.

– Daha sonra ‘Farklı Kaydet’ seçeneğinden ‘.reg’ uzantısı ile kaydet. Bunun için farklı kaydet dedikten sonra gelen ekranda dosya ismi yerine bilgedefteri.reg yazın altında bulunan dosya türü seçeneğinden ‘Tüm dosyalar’ı seçin ve kaydet deyin.

[ads2]

Usb yazma korumasını kaldırma işlemi için şimdi bu dosyayı çift tık ile açın. Tüm işlemler bu kadar bu adımdan sonra sorun giderilmiş olması gerekir. Eğer ki bu işlemden sonra hala devam ediyor ise önceki adımda anlattığım Biçimlendirme yöntemini denemeniz gerekecektir. Usb yazma korumasını kaldırma işlemi bu kadar arkadaşlar.

[ads2]

Selametle…