USB-C Kablolara Dikkat Edin!

USB-C Kablolara Dikkat Edin USB-C Kablolara Dikkat Edin! usb c port

Yeni bir bağlantı teknolojisi olan USB-C, yeni çıkan telefonların neredeyse çoğunda uygulanmaya başlandı. Daha hızlı şarj fırsatı sunan bu teknoloji, kabloları sayesinde bu görevi yerine getirebiliyor. Ancak her yerde olduğu gibi, bu alanda da çakma mallar ortaya çıktı. Kullanıldığı zaman hem telefona zarar veren hem de hiçbir işe yaramayan bu kablo ve adaptörler istemeden telefonunuza zarar verebiliyor.

 

Teknolojinin gelişmesi mobil sektörü de gün geçtikçe etkilemeye devam ediyor. Son teknolojilerden biri olan USB-C teknolojisi bu gelişmelere örnek. Geçtiğimiz yıllarda çoğu diz üstü bilgisayarda kullanılan bu teknoloji, yakın zamanda akıllı telefonlarda da kullanılmaya başlandı. İlerleyen yıllarda tüm telefonlarda görülmesi beklenilen bu teknoloji, maalesef ki üçüncü parti olarak da üretilmeye başlandı.

USB-C Kablolara Dikkat Edin USB-C Kablolara Dikkat Edin USB-C Kablolara Dikkat Edin! usb c port

USB-C Kablolara Dikkat Edin

Üçüncü parti aksesuarların telefonlara zarar verdiği zaten bilinmekte. USB-C’nin daha yeni bir teknoloji olması ve bileşenlerinin daha tam olarak bulunamaması nedeniyle diğer aksesuarlardan toplama yapılabilen bu üçüncü parti üretimler, telefonunuza zarar verebiliyor.

USB-C teknolojisinin bileşenleri birçok üretici tarafından satışa sunuluyor fakat fiyatların yüksek olması kullanıcıları üçüncü parti yöntemlere yönlendiriyor. Bu ürünler de çoğu cihaz uyumsuz ve aynı zamanda gerçekten de işe yaramıyor. Tüm bunların üstüne cihaza vereceğiniz zarar da cabası. En büyük satış platformlarından biri olan Amazon da bu dertte yakınanlardan biri ve bu durumun önüne geçebilmek için çakma USB-C ürünlerine satış yasağı getirdi.[ads1] Satışına izin verilmeyen USB-C ürünlerini ise USB Implementers Forum Inc. yayınladığı şartlara göre belirleyen Amazon, satışlardan zarar gören kişi sayısını en aza indirmeyi planlıyor. Şu an içi yapılması gereken şey bu teknolojinin daha da yaygınlaşmasını eklemek olmalı.Çünkü bu teknoloji yaygınlaşmaya başlandığında bileşenleri de daha kolay bulunabilecek, bu sayede üçüncü parti ürünlerini satın alabileceğiz.