18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

O Ülkede “Apple Watch” Kullanımı Yasaklandı!

Mobil 12 Ekim, 21:36'de eklendi 807 Görüntülenme

Rus hackerlar korku salmaya devam ediyor. Öyle ki dinlenilme ihtimaline karşı tetikte olan İngiliz hükumeti tarafından alınan karar ile bundan sonra kabine görüşmelerinde ne akıllı telefon ne de akıllı saat bulunmayacak.

İngiliz Hükumeti Apple Watch’ı Yasakladı!

Teknolojinin gelişmesi ile yalnızca akıllı saat kullanarak bile birçok işlemi yapabilmek mümkün hale geldi. Elbette bu durum kötü amaçlı kişileri de harekete geçiriyor. İnternet üzerinden saldırılarına devam eden hackerlar hem kişilerin hem hükumetlerin korkulu rüyası haline geldi. Son zamanlarda Rus hackerlar tarafından yapılan saldırılar ise İngiliz hükumetinin yeni kararlar almasına neden oldu. Öyle ki bundan böyle İngiliz kabinesine katılan bakanların Apple Watch kullanmalarına izin verilmeyecek.

watch2

Daha önceki kabine toplantılarında David Cameron’un akıllı saat kullandığı biliniyordu ancak bundan sonra yeni bir uygulamaya geçilecek. Theresa May ve onun altında yer alan bakanların akıllı saat kullanmaları mümkün olmayacak. Kabine toplantılarına girerken bu noktaya özellikle dikkat edilecek.

Rus hackerlar son dönemde ciddi bir endişe kaynağı haline geldi. Özellikle son zamanlarda popüler hale gelen akıllı saatleri kullanarak dinleme yapabilmeleri ihtimali hükumetleri harekete geçirdi. İngiliz hükumeti aldığı karar ile son olarak Apple Watch yani akıllı saat kullanımını yasakladı ancak tek yasaklanan cihaz bu değil. Zira daha öncesinde İngiliz kabine görüşmelerine cep telefonu sokulmaması gibi bir uyarı da bulunuyordu.

Ortalıkta Rus Hackerların birçok şeyi hedeflerine aldıklarını, hacklemeye çalıştıklarına dair söylentiler dolaşıyor. Hatta bu durum Amerikan seçimlerine kadar vardı. Dedikodulara sebebiyet veren olaylardan bir tanesi de Rus hackerların dünya çapında ünlü sporcuların tıbbi dosyalarını ele geçirmesi oldu. Buradan hareketle önemli belgelere ve bilgilere ulaşması muhtemel görünen Rus hackerları engellemek isteyen İngiliz hükumeti kabine görüşmelerinde telefon ve akıllı saat kullanımını yasakladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...