Twitter’da Sticker Dönemi Başlıyor!

Twitter'da Sticker Dönemi Başlıyor! Twitter’da Sticker Dönemi Başlıyor! TwitterLogoLaptopSticker 2093

Bugünkü haberimiz yine Twitter‘ın bir yeniliğine dair olacak. Şu sıralar sık sık güncellemeler ile karşımıza çıkan site bu defa Sticker özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu.
İnternet kullanımının giderek yaygınlaşması sosyal medya uygulamalarında değişikliklerin birbiri ardına gelmesine neden oluyor. Özellikle tercih edilen Instagram, Facebook gibi adreslerin yanı sıra Twitter‘da site bünyesinde kullanıcıları memnun edebilmek adına çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Daha önceki süreçte Twitter‘da paylaşılan bir gönderiyi direkt mesaj olarak istenilen kişiye ulaştırma seçeneği aktif hale gelmişti. Bu sayede etkileşimlerin arttığını belirten şirket yönetimi ilerleyen zamanlarda daha fazla tercih edileceğini düşünüyor.

twitter-a-gece-modu-ozelligi-geliyor Twitter'da Sticker Dönemi Başlıyor! Twitter’da Sticker Dönemi Başlıyor! twitter a gece modu ozelligi geliyor

Gelelim yeni güncellemenin ne olduğuna; haberimizin konusunu site içerisindeki gönderilere eklenen fotoğraflara dahil edilecek stickerlar oluşturuyor.
Sosyal medyada stickerlar oldukça seviliyor ve kullanılıyor. Twitter‘da bunu görmezden gelmedi ve bünyesine dahil etmeye karar verdi. Özelliğin detayları ise tanıdık; fotoğrafın alt kısmında yer alan emoji ikonuna tıklanıldığında açılacak pencereden istenilen sticker fotoğraf üzerine eklenecek. Aynı zamanda büyütme ya da küçültme işlemi de yapılabilecek. Birden çok emoji kullanmayı sevenlerde unutulmamış. İstenildiği kadar sticker kullanılabilecek. Uygulama yakın zamanda kullanıcılarla paylaşılacak.

twitterda-tcaret Twitter'da Sticker Dönemi Başlıyor! Twitter’da Sticker Dönemi Başlıyor! twitterda tcaret 1024x596Son olarak konuyla ilgili güzel bir detayı daha paylaşalım. Twitter yönetimi başlatacağı sticker dönemi ile yaptığı açıklamada akıllı telefonlarda yer alan tüm stickerların sitede kullanılabileceğini ve tıpkı hashtag sisteminde olduğu gibi stickerın üzerine tıklandığında aynı sticker kullanılarak paylaşılmış diğer gönderilere ulaşılabileceğini belirtti.
Twitter, Facebook‘tan sonra en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak son zamanlarda Instagram ve Snapchat‘in öne çıkmasıyla beraber geriye düşme tehlikesi yaşayan site, oluşabilecek kötü durumların önüne geçebilmek adına yeni şeyler deniyor. Bunun kullanıcılar tarafına nasıl yansıyacağını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.