Twitter’da Paralı Dönem mi Başlıyor?

Twitter'da Paralı Dönem mi Başlıyor? Twitter’da Paralı Dönem mi Başlıyor? 58d4cd0f67b0a92a64199f8a

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter, kurumsal ve bireysel üyelikler için daha fazla özellikler sunulan paralı üyelik sistemini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Twitter tarafından konu hakkında kesin açıklamalar yapılmasa da firma, kullanıcı deneyimini gözetlemek için ücretli sunulacak uygulama eklerini beta testi olarak sayılı kullanıcıya yayınladı.

Mikro-blog sitesi olarak hizmet veren Twitter, hem kendi kullanıcı sayısını arttırmak hem de abone sayısını arttırmak isteyen kullanıcılarına değişik yenilikler sunmak için piyasa araştırmaları yapmaya başladı. Başlatılan bu araştırmalar çerçevesinde, Twitter tarafından kullanıcılara sunulan ek özellikleri içeren Tweet Deck’in geliştirilmiş versiyonu kullanıcılara ücretli olarak sunulacak.

Twitter tarafından henüz standart üyeliklerin tamamen ücretsiz hale getirilip getirilmeyeceği hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak firmanın günümüz kullanıcılarının Snapchat gibi alternatif uygulamalara yönelmesi yüzünden zarar etmeye başlaması, bu yeniliklerin yapılması gerektiğini gösteriyor. Twitter her ne kadar dünyanın en yaygın sosyal medya ağları arasında yer alıyor olsa da, yapılan analizler bunun önümüzdeki yıllarda değişeceğini gösteriyor. Şayet, Twitter ne kadar çok kullanılırsa kullanılsın diğer sosyal medya platformları daha çok aktif kullanıcı çekerek Twitter’in zamanla zarar etmesine neden oluyor.

Twitter’da Paralı Dönem mi Başlıyor?

Özellikle geçtiğimiz sene internet ortamındaki reklam pazarlarının büyük ölçüde artmasına rağmen, Twitter’daki aktif kullanıcı sayısının aynı seviyede kalması ve reklam gelirlerindeki azalmalar, Twitter’ın bu konu hakkında bir önlem almasını gerektiriyor. Twitter tarafından kullanıcı deneyimlerinin belirlenmesi için az sayıdaki kullanıcılar üzerinde bazı araştırmalar yürütüldü. Bu araştırma kapsamında Tweet Deck’in de daha değerli hale getirileceği ifade edildi.

Getirilecek yeni özeliklerde trendler, kullanıcı aktivite analizleri, yazma ve yayınlama geliştirmeleri ve gelişmiş analizler kullanıcılara sunulacak. Böylece kurumsal ve bireysel firmalar daha fazla içeriğe erişim sağlayabilecek.[ads2]