Twitter Yeniliklere Doymuyor!

Twitter Yeniliklere Doymuyor! Twitter Yeniliklere Doymuyor! 2

Twitter bünyesine kattığı uygulamalar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak GIF‘ler ile ilgili çözümler duran şirket daha kaliteli performans sunma konusunda hazırlıklarını sürdürüyor.
Sosyal paylaşım siteleri arasında uzun zamandır üst sıralarda yer alan Twitter kullanıcı sayısı ile hala dikkat çekiyor. Ancak piyasadaki rekabet ortamı sosyal medyayı da etkilemiş durumda ve Twitter‘da konuyla ilgili bir şeyler yapmak istediğinden olacak GIF severleri mutlu edecek projeler üzerinde çalışıyor. Şirketten GIF‘lerin boyutu ve çözünürlüğü konusunda daha iyi bir servis sunulacağına dair açıklama geldi.
Halihazırda en popüler uygulamalar arasında sayılan Instagram kullanıcı sayısı ve yenilikleri ile gündemde kalmaya devam ederken, bugünlerde Pokemon Go oyunu piyasada hızlı rüzgarlar estirmeye başladı bile. Hal böyle olunca şirketlerde kendi bünyelerindeki servisleri geliştirmenin yollarını arıyor.

1 Twitter Yeniliklere Doymuyor! Twitter Yeniliklere Doymuyor! 1 1Twitter, internet ortamındaki yerini kaybetmemek adına kullanıcılarının isteklerine odaklanmayı düşünüyor. Elbette bunun için listede yalnızca GIF‘ler bulunmuyor. Daha önceden yapılan açıklamalar ile NBA ve MLS maçlarının canlı yayınlanacağı duyurulmuştu. Sonrasında 6 saniyelik Vine videoları 140 saniyelik video yüklemelerine kadar yükseltilmişti.
Yapılan diğer yenilikler ise şu şekilde:
Twitter kullanıcılarına kendi yazdıklarını retweetleme özelliği sunuldu. Böylelikle eski tarihlerde atılmış bir tweet yeniden gündeme getirebilecek.[ads1]
Twitter‘da bulunan 140 karakter sınırı paylaşılacak bir fotoğraf ya da video olduğu zaman sıkıntı yaşatabiliyordu. Durumu değerlendiren şirket yönetimi, paylaşıma eklenecek olan herhangi bir linkin karakter sınırından ayrı tutulacağını duyurdu.
-Site içerisinde bulunan sahte hesaplardan rahatsız olanlar engellemek için kişinin sayfasına gitmek zorunda kalmayacak. Atılan tweetin altında bulunan “…” ikonuna tıklayarak açılan pencereden engelle seçeneğiyle sorun kolaylıkla çözülebilecek.
Etkileşimleri artırmanın hesaplarını yapan şirket şimdi de GIF‘lerin 5MB olan sınırını 15MB’a çıkarmaya hazırlanıyor. Son olarak boyutun yanı sıra çözünürlüğün artacağını da belirtelim.[adsx]