Twitter İki Yeni Özelliğini Yayınladı!

Twitter İki Yeni Özelliğini Yayınladı! Twitter İki Yeni Özelliğini Yayınladı! Twitter DM Sisteminde T  k   zelli  i

Twitter hem kullanıcılar hem de işletmeler için yeni özelliklerini devreye soktu. Son olarak iletişim konusuna el atan şirket yönetimi bireysel kullanıcılar ile işletmeler arasındaki görüşmelere odaklandı.

Sosyal medya devlerinden olan Twitter getirdiği yenilikler ile haber olmaya devam ediyor. Aktif kullanıcı sayısını artırmak için çeşitli yöntemler deneyen şirketin son üzerinde durduğu konu ise direkt mesajlar oldu. Yeni iki özellik sayesinde artık işletmeler ile iletişime geçmenin çok daha kolay olması planlanıyor.

Direkt mesaj Twitter üzerinden sıkça tercih edilen bir özellik olduğu için zaman zaman bireysel kullanıcılar için çeşitli yeniliklerle güncelleniyor. Bunlardan iki tanesi de hızlı yanıt ve hoş geldiniz mesajları oldu. Yeni eklenen özellikler ile beraber bireysel kullanıcılar ve işletmeler arasında sağlıklı bir etkileşim kurulabilecek, site üzerinden gerekli görüşmeler yapılabilecek.

twitter_direk_direct_message_ Twitter İki Yeni Özelliğini Yayınladı! Twitter İki Yeni Özelliğini Yayınladı! twitter direk direct message

Yeniliğin detaylarına baktığımızda Hoş geldiniz mesajları ile beraber bundan böyle işletmelerin DM sohbetleri oluşturabileceğini görüyoruz. Yani kuruluşların müşterileri ile bu şekilde iletişime geçmeleri mümkün olacak. İlk mesajı atarak kullanıcıları karşılayabilecekler.

Diğer bir özellik olan hızlı yanıtlar seçeneğinin ise gerek işletmeler gerekse kullanıcılar açısından büyük kolaylıklar getirecek gibi görünüyor. Twitter seçenek listesinde belirlenen yanıtları işletmelere sunarak mesajlara cevap vermeyi daha kolay hale getiriyor. Dolayısıyla iki özellik bir araya geldiğinde ortaya hızlı ve sağlıklı bir iletişim çıkmış oluyor.

Daha önceki süreçte işletmeye gönderilen bir mesajın hemen görülme ihtimali düşük oluyor, bu da haliyle kullanıcıların bekleme süresini uzatıyordu. Twitter direkt mesajlara eklediği iki yenilik sayesinde bunun önüne geçmeyi amaçlıyor ve müşteri ile işletme arasında bir köprü oluşturmak istiyor diyebiliriz.

Twitter’ın yeni özelliklerini denemek isteyen kullanıcılar ve işletmeler gerekli başvuruları yaptıktan sonra hizmetten yararlanmaya başlayabilirler.