En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Turkcell 5G Teknolojisinin Test Aşamasını Gerçekleştirecek!

Yazılım 27 Ekim 2016
1057 Okundu

Tüm kullanıcıların merak ettiği konuların başında gelen 5G teknolojisi hakkında detaylı açıklamalar Turkcell şirketinden geldi. 2020 yılı ile beraber hayatımıza dahil olacak olan 5G ile ilgili bilgiler haberimizde.

Kısa bir süre önce kullanıcılarla buluşan 4.5G teknolojisinin üzerinden fazla bir zaman geçmeden 5G ile ilgili haberler gelmeye başladı. GSM şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan Turkcell’de konuya dair planlarının detaylarını paylaştı.

Öncelikle Yeni Nesil Mobil Şebekeler Birliği’nin 5G saha testlerinin Turkcell tarafından yapılmasına karar verdiğini belirtelim. Şirketin genel müdür koltuğunda oturan Kaan Terzioğlu yaptığı açıklamada 5G sürecinde aktif rol almaktan ve testleri yapacak olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

5G çalışmalarına dair süreç ise şu şekilde işleyecek; ilk adım 2017 yılının Nisan ayında standartların belirlenmesi ile atılacak ve daha sonrasında altyapı üreticileri tarafından belirlenen standartlara uygun prototipler oluşturulacak. Ülkemizde saha testlerini gerçekleştirecek olan ekibin içerisinde de Turkcell yer alacak. Testlerin ise 2018 yılının sonuna dek yapılmaya devam edilmesi planlanıyor.

turkcell-5gie-odaklandi-376x280 Turkcell 5G Teknolojisinin Test Aşamasını Gerçekleştirecek!

Turkcell yaptığı açıklamada veri alıp göndermenin 5G ile çok daha kolay bir hale geleceğini, 1 kilometrelik alandaki 1 milyon cihazın bu teknoloji ile beraber rahatlıkla kullanılabileceğini belirtti. Elbette indirme hızında da bir gelişme yaşanması bekleniyor ki tahminler 10 Gigabit’e kadar çıkacağı yönünde birleşiyor.

5G teknolojisi hem indirme hem de gönderme hızında bir yükseliş meydana getirecek. Ayrıca uzaktan kumanda edilen makinelerin çalışma süresi milisaniyeler içinde geçekleşecek. Kullanıcıları bir hayli memnun edecek özellikler ile gelecek olan 5G teknolojisi hayatı kolaylaştıracak.

İnternetin hayatımıza girdiği günden beri gerçekleşen yeniliklere bir yenisi de 5G sayesinde eklenecek. Turkcell’in çalışmalarını yürüteceği hazırlık aşamasının ise yakın bir zamanda başlaması bekleniyor. Konuya dair detayları yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da111 sorgu var. 0,902 saniyede yüklendi.