Turkcell 4G Hazır

Turkcell 4G Hazır turkcell 4g Turkcell 4G Hazır featured 1434

Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz, Turkcell 4G hazır, Turkcell  olarak 4g sürecine dair tüm hazırlıklar tamam. Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz, Mayıs 2015 de planlanlanan ihalenin ardından turkcell ekibi tüm hızıyla sahaya inerek hız kesmeden arı gibi çalışacaklarını belirtti. İlker Kuruöz, konuşmasında Turkcell yine Türkiye’yi en ileri düzey teknolojiye kavuşturacağını ve hayatı 4g hızına çıkaracaklarını ifade etti.  Turkcell takımının bütün hazırlıkları tamam ve uzun bir süredir büyük yatırımlar yapıyor.

Turkcell 4G Hazır turkcell 4g Turkcell 4G Hazır 48209 300x185

Turkcell 4G Hazır

3G yarışının ardından 4g yarışının başladığını belirten Kuruöz, Yarış yeniden başlıyor, Turkcell olarak en üstün kapasiteli lisansa talibiz, bunu daha önce 3g’de başarmıştık diye konuştu. Kuruöz konuşmalarından özet olarak Turkcell’in rekabetten korkmadıkları, müşteri faydasına olacak tüm rekabetlere hazır olduklarını belirtti. En iyi frekansa her zaman ki gibi Turkcell talip. İstanbul’dan yeni mesaj olarak adlandırılan konuşmada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılı içeriside 4G hızını vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

 

[ads2]

4G ve Kapsama Alanı

Yapılacak olan ihaleye 3 büyük operatör dışından 4. bir operatörde olabileceğinin sinyallerini veren Elvan, söz konusu yeni operatörün sadece İstanbul’da bile hizmet verebileceğini söyledi. 4G teknolojisi 3G’nin sunduğu hizmeti ve hızı 10 kat artırıyor. Televizyon izlemek, film izlemek ve müzik dinlemek gibi eylemler artık 10 kat daha hızlı gerçekleştirilecek. Elvan yaptığı konuşmasında en çok rekabat ve rağbetin 800 Mhz frekansında olacağını ve 1800 mhz frekansının tam arkasında takip edeceğini düşündüklerini belirtti. Elvan, konuşmalarında 4G kapsama alanı olarak, 6 yıl içerisinde Türkiye’nin %90’lık kesimine 4G hızını kesinlike vermiş olacaklarını belirtti. En büyük rakip olarak görülen Turkcell, 3G hizmetinde önemli ölçüde Türkiye’ye fayda sağlamış ve Türkiye’nin %88’lik kısmına 3G’yi sorunsuz ulaştırmıştı. Bakalım ilerleyen zamanlarda Turkcell bu kararlılığını devam ettirerek bizleri bir an önce 4G’ye kavuşturabilecek mi ?

[ads1]

Yazar Yorumu

Turkcell Dünya başarısında 13. operatörlerden biri, hafife alınacak ya da çok küçümsenecek bir firma kesinlikle değil, kullanıcılar daha çok Turkcell’in hizmetinden ve sinyal gücünden değil, hizmet ücretinden şikayet etmektedir. Diğer operatörlerin müşterilerine sürekli hediyeler vermesi ve uygun ücretlerle paketler sunması müşterilere daha cazip gelmektedir. Ancak her kalitenin bir fiyatı olduğun düşünmekteyim.

[ads2]

Teknoloji malesef böyledir. İnternet olarak benim şahsi yorumum Turkcell gerçekten tek geçer, en köşeler de bile çekim gücü oldukça fazla ve Turkcell 3G’yi bölgelere verebilen tek firma. Bu hizmetlerinin karşılığı şahsi görüşüm olmalıdır diye düşünüyorum. Ucuza hizmet tabii ki herkes almak ister ancak, firmanın daha da büyümesi ve Türkiye’yi daha iyi temsil edebilmesi için bir bedel alması gerekmektedir. Turkcell 4G Hazır bakalım diğer operatörler hazır mı?