Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Tek Atomdan Oluşan Motor Yapıldı

Teknoloji 17 Nisan, 21:24'de eklendi 1213 Görüntülenme

Bilimsel deneylerin artması ve teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatımızın her alanına girmeye başlayan nanoteknoloji, birçok ilginç icadın yapılmasına yardımcı oluyor. Atomsal boyutta yapılan araştırmalar sonucunda birçok yeni şey keşfediliyor ve bu keşfedilenler günlük hayatı kolaylaştırmak için kullanılıyor. Her sektörde yavaş yavaş etkisini göstermeye başlayan giyim sektöründe bile kullanılmaya başlandı. Bu teknoloji ile görünmez giysilerin yapımı konuşulmaya başlanmışken, Alman araştırmacılar tek atomdan oluşan motor yapmayı başardılar.

 

Teknoloji gelişmeye devam ediyor ve etkileri her alanda görülüyor. Özellikle günlük hayatta olmazsa olmazımız olan aletlerin küçültülmesi ve daha işlevsel hale getirilmesi konusunda oldukça ilerleyen nanoteknoloji, motorlarda da kullanılmaya başlanacak. Şimdiye kadar nanoteknoloji ile üretilen şeylerden en küçük boyutlusu, 100 nanometreydi ve bundan sonrası için atom bilgisi gerekmekteydi. Alman araştırmacılar bu konu üzerinde daha büyük bilgiler elde etmek için yaptıkları araştırmalarda dünyanın en küçük ısı motorunu icat ettiklerini duyurdu.

Tek Atomdan Oluşan Motor Yapıldı Tek Atomdan Oluşan Motor Yapıldı Tek Atomdan Oluşan Motor Yapıldı atom

Tek Atomdan Oluşan Motor Yapıldı

Üretilen motorun sadece bir atomdan oluştuğunu belirten araştırmacılar, bu motorun arabalarda ve diğer buharla çalışan cihazlardaki motorun aynısı olduğunu da açıkladılar. Ürettiği enerji miktarı çok küçük (3.4 x 10⁻²² watt) olmasına rağmen nanoteknolojik araştırmaların geleceği için büyük önem taşıyan bu motor, ısı alarak çalışıyor. Normal motorlara göre çok çok küçük olan bu motor boyutlarından dolayı, belirttiğimiz kadar küçük enerjiler üretebiliyor. Üretilen bu motor normal araba boyutlarında olmuş olsaydı, kilogram başına 1.5 kilowatt enerji üretecekti. Bu da normal motorlardan daha fazla enerji üreteceği anlamına geliyor.

Atom motor, şu ana kadar yapılan testleri başarıyla tamamladı. Sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor; ancak maalesef istenilen verimi veremiyor. %0.28 oranında verimlilik sağlayan atom motoru, eğer araba motorlarında olduğu kadar olsaydı bu verimlilik oranı ile bile NASA’nın Space Launch System programında kullanmak isteyeceği motorlardan olabilirdi.

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download intex firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...