Tarihteki İlginç Olaylar Serisi – 2

Tarihteki İlginç Olaylar Serisi Tarihteki İlginç Olaylar Serisi – 2 tarih1

Tarihteki İlginç Olaylar Serisi – 2 ile birlikte tekrar sizlerleyiz. İlk seriyi sevdiğinizi düşünerek yeni serileri paylaşmayı düşündük. Umarım bu ilginizin devamı gelecektir.

Tarihte yaşanmış ilginç olaylar serimize ikinci makalemiz ile devam ediyoruz. Bu yazımızda hem ilginç hem de trajikomik olaylara yer vereceğiz.

 

Sayılmayan Rekor

Tarihteki İlginç Olaylar Serisi Tarihteki İlginç Olaylar Serisi Tarihteki İlginç Olaylar Serisi – 2 tarih1

Tarihteki İlginç Olaylar Serisi

Los Angeles’ta 1932 yılında yapılan olimpiyatlarda Jules Noel disk atmada dünya rekorunu kırdı. Ancak kırdığı bu rekor hakemler tarafından kabul görmedi. Çünkü o atışını yaparken tüm hakemler o sırada yüksek atlama yarışını izliyorlardı ve atılan diski görmemişlerdi.

Bahtsız Bedevi 

Arizona’da yaşanan bu olay bahtsız bir adamın başından geçmiş. Kelepçeler ile oynarken yanlışlıkla kendini kelepçeleyen adam, kilitlediği kelepçelerin anahtarlarını bulamadı. Kelepçelerden kurtulmak isterken polisi arayan adam yok yere başını belaya soktu. Durum bir süre sonra anlaşıldı ancak polis bu adamın kefalet borcu olduğunu öğrendiğinde tekrar hapse atmak zorunda kaldı.

Fedakar Başkan (!)

1840 yılında gerçekleşen bu olay, ABD başkanlığına seçilen William Henry Harrison’un başına gelmiş. Çok soğuk bir günde, açık havada konuşma yapan başkan şapka ve palto giymeyi reddetmiş. Bu davranışın ok fedakarca bir davranış olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu hareketi başkanın ölümüne neden olmuş. Yediği soğuktan dolayı zatürre olan başkan, kısa bir süre sonra daha başkanlığın tadını alamadan ölmüş.[ads1]

Şaşkın Suçlu

Filmlerde gördüğümüz yalan makinesi sistemi Pennsylvania Radnor’da bir suçlunun üzerinde denenmiş. Ancak bu yalan makinesi tamamen bir yalandan ibaretmiş. Polisler suçlunun kafasına metalden yapılmış süzgeçler geçirmiş ve tellerle fotokopi makinesine bağlamışlar. Bunun yalan makinesi olduğunu zanneden suçlu tüm suçlarını itiraf etmiş.

İlginç Gelenek

İlim ve bilim kentlerinden biri olduğu savunulan İngiltere’de bir zamanlar ilginç bir gelenek varmış. Kütüphanelerde bir erkekle bir kadının kitapları evli olmadıkları sürece yan yana duramazmış.

İlginç İnanış

Birçok batıl inanca sahip olabiliriz. Ancak böylesini hiç duymamış olabilirsiniz. 12.yüzyılda Avrupalılar ağaçların içinde kuşlar yaşadığı için, kuşları ağaçların doğurduğuna inanırlarmış.