25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

Taksi Uygulamasında Selfie İle Güvenlik Dönemi!

Teknoloji 3 Ekim 2016
866 Okundu

Taksiler günlük hayatın çoğu zaman kurtarıcıları arasında sayılır. Acil durumlarda araç bulunamadığı takdirde ilk olarak bir taksi çağrılır. Hal böyle olunca teknoloji de gelişimini bu yöne doğru çevirdi demek yanlış olmaz. Taksi uygulaması Uber bunun en iyi örneği.

Mobil platformlarda yalnızca sosyal medya uygulamaları yer almıyor elbette. Gündelik hayatı kolaylaştıran pek çok program geliştirildi. Bir tanesi de Uber adı verilen taksi uygulaması. Kullanıcıların mobil platformlardan ulaşabildiği uygulama güvenlik konusunda da ileri bir seviyeye geçmek istedi ve selfie aracılığıyla güvenlik kontrolü dönemini başlattı.

imrs Taksi Uygulamasında Selfie İle Güvenlik Dönemi!

Kaliforniya’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana başarılı bir şekilde gelişimini sürdüren Uber şirketi kullanıcılarının nasıl daha rahat yolculuk edebileceğine dair çözümler üzerinde duruyor. Taksilerde yaşanabilecek saldırı olayları ya da gasp girişimleri yolcuların güvenliğini tehdit ederken şirket konuyla ilgili geride kalan süreçte önlem amaçlı adımlar atmıştı. Ancak bu yeterli gelmemiş görünüyor zira kötü niyetli kişilerin ne yapacağı belli olmuyor. Uber’de güvenlik önemlerini artırmak istediğini göstererek bir güncelleme daha yayınladı.

Şirket resmi sitesinde güncelleme ile ilgili bir makale yayınladı ve merak edilen konulara ilişkin merak edilenlere açıklık getirdi. Özellikle sistemin nasıl çalıştığından, kullanıcıların bu durumdan nasıl yararlanacağına dek birçok konuda açıklama yapıldı. Güncellemede dikkat çeken nokta ise son zamanların popüler fotoğraf çekilme şekli selfie oldu. Güvenlik için selfie’yi sisteme dahil eden Uber sürücülerden belli zaman aralıklarında fotoğraf isteyecek. Gelen her bir fotoğrafı değerlendirecek olan sistem bir farklılık sezdiği takdirde konuyu direkt olarak Uber’e bildirecek. Yüz tanıma sistemini kullanarak güncellemeyi oluşturan şirket böylelikle yaşanabilecek kötü olayların önüne geçmeyi hedefliyor. Sistemin kısa sürede yaygınlaşması beklenirken gelecek yorumların nasıl olacağı ise merak ediliyor.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...