Tablete Yazılım Atma Anlatımı

Tablete Yazılım Atma Anlatımı tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı sony tablets1 hands2 lg

Merhabalar Arkadaşlar daha önceki konumuzda sizlere tabletlere basit bir şekilde format atmayı anlatmıştık. Ancak sizlerinde bildiği gibi anlattığımız yöntemlerle format atılamayan tabletler malesef mevcut. Tablete yazılım atma anlatımı adlı bu makalemizde sizlere bu tür tabletlere nasıl format atılacak onları anlatacağım.

Öncelikle tabletimizin markasını ve modelini tam olarak bilmemiz gerekmektedir. Markayı kolay şekilde bulabilirsiniz ancak tabletin tam model adı  genelde tabletlerin arka kısmında ‘Model No:‘ şeklinde yazan küçük yazılardır. Buradan da tabletimizin modelini öğrendikten sonra Tabletin Markasının sitesinden veya başka bir kaynaktan tabletin Rom yani Yazılım dosyasını bulup indiriyoruz. Örneğin Tabletimiz Casper Via Tablet olsun hemen Casper’in sitesine girip tabletimize ait Rom (Yazılım) dosyasını indiriyoruz.

Tablete Yazılım Atma Anlatımı tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı iso 255x300

Tablete Yazılım Atma Anlatımı

Sitelerden indirdiğiniz Rom (Yazılım) dosyaları genelde Winrar içerisindedir. Bunları Winrar’dan çıkardıktan sonra Rom (Yazılım) dosyamız bizlere ‘.iso’ dosyası olarak karşımıza çıkacaktır. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık bize lazım olan programı indirebiliriz. En basit kullanımı ve kendi anlatımı içerisinde olan ve tabletin Driver dosyalarını kendi indirebilen program PhoenixSuit ‘dir. Program oldukça kullanışlı ve basit bir programdır.

[box type=”download” ]PhoenixSuit Programını İndirmek İçin Tıklayınız.[/box]

 

Tablete Yazılım Atma anlatımı içerisinde bu programı kullanmayı da hemen sizlere anlatacağım. Çok basit bir arayüzü mevcut zaten.

Tablete Yazılım Atma işlemi için şimdi programı çalıştırıyoruz. Karşımıza (Resim 1) deki gibi bir karşılama ekranı çıkıyor ve bilgisayara bağlı hiçbir tabletin olmadığını söylüyor. Tablete Yazılım Atma Anlatımı kısmında en önemli ve dikkat edilmesi gereken noktaya şuanda geldik.

 

Tablete Yazılım Atma Anlatımı tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı htc nexus 9 ses tusu 300x200

Tablete Yazılım Atma Anlatımı

[ads2]

Tabletimizi kapatıyoruz ve bilgisayarımıza (tablet kapalı) bir vaziyette ara kablosu ile bağlıyoruz. Daha sonra programdan (Resim 2) deki gibi FirmWare Butonuna tıklayarak bu sayfaya ulaşıyoruz. (Resim 3) de gösterdiğimiz gibi ‘image’ butonuna tıklayarak daha önce indirmiş ve Winrar’dan çıkarmış olduğumuz ‘.iso’ şeklinde olan Rom (Yazılım) dosyamızın yerini programa gösteriyoruz. Tabletimizin Ses (-) Kısma veya Ses (+) Artırma tuşlarından birine basarak tabletimizin açma (power) tuşuna basıyoruz ve biraz bekledikten sonra bırakıyoruz. Dikkat bazı tabletlerde Ses Kısma (-)  tuşu ile olurken bazı tabletlerde Ses Açma (+) tuşu ile olmaktadır. Deneme yanılma yöntemi ile bunu bulabilirsiniz. Parmağımızı tuşlardan çektikten sonra bilgisayarımız tableti tanıma işlemi yapacak ve driver dosyasını yükleyecek daha sonra program bize bir soru soracak sorduğu soruya ‘YES’ diyerek Format Atma işlemini başlatıyoruz.

Tablete Yazılım Atma Anlatımı hakkında tüm detaylar bu kadar basit.

Eğer size soru sormaz ve hiçbir değişiklik olmaz ise Ses tuşlarından diğerini deneyin. Mutlaka olacaktır. Bilgisayarımız tableti tanıdığında ve driver yüklemeye başladığında zaten bilgisayarın usb bağlandığında çıkan sesi bilgisayarınızdan duyacaksınız.

[ads2]

 İSTERSENİZ BU ADIMLARI UYGULAMADAN ÖNCE BU KONUYA BİR GÖZ ATIN VE DENEYİNİZ. TIKLA

Sorularınızı ve Takıldığınız Yerlere Mutlaka Sorunuz.

[ads1]

 

 

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 1 tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı anlatim1

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 1

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 2 tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı anlatim2

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 2

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 3 tablete yazılım atma Tablete Yazılım Atma Anlatımı anlatim3

Tablete Yazılım Atma Anlatımı Resim 3

VİDEO ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

LİVESUİT PROGRAMI İLE YAZILIM YÜKLEME ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ