Tablete Basit Format Atma Şekli

Tablete Basit Format Atma Şekli tablete basit format atma şekli Tablete Basit Format Atma Şekli aa

Tabletlere çeşitli sebeplerden dolayı format atma ihtiyacı duyabiliriz. Tablete basit format atma şekli ni bilmediğimizde ise Rom aramakla ve yazılım yüklemek için programları kurcalamakla uğraşabiliriz.

Her tabletin kendine göre format “Hard Reset” atma şekli vardır. Ancak Anroid tabletlerin çoğuna uyan bir format şeklinden bahsedeceğiz. Tabletin desen şifresini ya da parolasını unuttuğunuzda bu yöntem ile sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle bilinmesi gereken her tablete uymayabilir, ancak çoğu tablet için yöntem budur ya da buna benzer bir yöntemdir.

 

Hiçbir şekilde dosya ya da program ile uğraşmadan tablete basit format atma şekli ni öğreneceğiz. Sadece tabletin elinizde olması yeter başka hiçbir kablo araç ya da programa ihtiyacınız yok.

Eğer ki tablette hiç tuş takımı yok ise kaçışınız yok kesinlikle PC’ye bağlayarak uygun rom yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Bahsedeceğimiz yöntem hiçbir şekilde işinize yaramaz.

Öncelikle tableti kapatınız. (şarjının yüksek olmasına lütfen dikkat ediniz. Az şarjla işleme başlarsanız komple veda edebilirsiniz.)

1. Tabletin ses açma (Ses +) tuşuna basılı tutarak power tuşuna basılı tutup tablet açılına kadar biraz bekleyin.

Ekrana karnı bağırsakları parçalanmış deşilmiş şekilde Android Logosu gelecek ve biraz sonra ekrana birkaç yazı gelecek. (Resim 1)

2. Yazılar geldikten sonra ses kısma (Ses – ) tuşu ile yazıları seçebilirsiniz. Ses kısma tuşuna basarak “Wipte data/factory” yazısının üzerine geliniz ve Power tuşu ile (Açma tuşu) seçiniz. Yani Okeyleyiniz. (Resim 2)

3. Yine bir sürü liste şeklinde yazı gelecek karşınıza yine ses kısma (Ses – ) tuşu ile “yes, delete……” seçeneğinin üzerine geliniz ve Power (açma tuşu) ile seçiniz. Yani Okeyleyiniz. (Resim 3)

[adsx]
4. Bu işlemden sonra tabletiniz kapanıp sonra tekrar açılacaktır. Bu açılma işlemi uzun sürebilir, çünkü format atmaya başlamıştır.

Tablete basit format atma şekli bu kadar basit 🙂

Dikkat: Bazı tablet çeşitlerinde dediğim ekran (Ses +) tuşu ile gelmeyebilir. O zaman yapmanız gereken (Ses -) tuşuna basılı tutarak tableti açmanız gerekir. Daha sonra yine aynı işlemleri uygulayarak devam edebilirsiniz. Tabletlerin %10’luk kısmında bu durum görülmektedir.

[ads1]

Bu İşlemlerin Hiç Biri Benim Tablette Olmadı !!!

Diyorsanız. Lütfen yorum kısmından tablet markanızı tam olarak belirtin. Sizin cihaza göre Tablete basit format atma şekli ni sizlere söyleyelim.

 BU YÖNTEMLER OLMADI DEDİĞİMİZ ANDROİD MENÜSÜ GELMEDİ İSE BU KONUYA BAKIN

Resimli Anlatım

Tablete Basit Format Atma Resim 1 tablete basit format atma şekli Tablete Basit Format Atma Şekli resim 1

Tablete Basit Format Atma Resim 1

Tablete Basit Format Atma RESİM 2 tablete basit format atma şekli Tablete Basit Format Atma Şekli resim 2

Tablete Basit Format Atma RESİM 2

Tablete Basit Format Atma RESİM 3 tablete basit format atma şekli Tablete Basit Format Atma Şekli resim3

Tablete Basit Format Atma RESİM 3

[adsx]