Tablet Root Yapma

tablet root yapma Tablet Root Yapma Root Android

Merhaba arkadaşlar tüm Rom anlatımlarından sonra Tablet Root Yapma konumuzla sizlerleyiz. Sizlerden gelen yoğun talep üzerine Root atma işlemini sizlere en basit yolu ile anlatacağım.

Öncelikle tabletinizin bilgisayarı görmesi için yüklemeniz gereken Driverları var. Bu driverları ufak bir google aramasında bulabileceğiniz gibi birçok tablete uygun olan driverları konu altında verdiğim linkten indirebilirsiniz. Tablet Root yapma olayında sizler dosya ve rar arşivleri ile uğraştırmadan sadece basit bir bilgisayar programı ile en basit yolunu göstereceğim.

Tablet Root Yapma olayına başlamadan önce tablet ayarlarında birkaç değişiklik yapacağız. Bu adımları sizlere kolaylık olsun diye resimli olarak anlattım. İşte resimler,

Adım 1

Öncelikle tabletimizin Geliştirici Seçenekleri açık değil ise aşağıda gösterdiğim yerdeki Derleme Numarası üzerine 4 – 5 defa tıklıyoruz. Geliştirici Seçeneklerimiz aktif olmuş oluyor.

Tablet Root Yapma tablet root yapma Tablet Root Yapma 7VAa3L 1024x640

Tablet Root Yapma

Adım 2
Geliştirici Seçeneklerimizi açtıktan, Ayarlar sayfasından Geliştirici Seçeneklerine giriyoruz ve ekranda gösterdiğim yerde ‘Usb Hata Ayıklama‘ modunu aktifleştiriyoruz.

Tablet Root Yapma tablet root yapma Tablet Root Yapma 20121006120821 576x1024

Tablet Root Yapma

Artık Tablet Root Yapma için gerekli olan program kingo root’u indirip kurabiliriz. Program ücretsiz bir sürüm olduğu için ulaşılması da çok kolay ancak yinede konu altında ben sizlere indirme linki koydum. Google’dan arayarakta indirme linkleri bulabilirsiniz.

[ads1]

Kingo Root programını indirip kurduktan sonra telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Usb kablosunu takıp bırakıyoruz sadece, başka usb ayarları ile uğraşmıyoruz. Sadece takıp bekliyoruz. İnternet bağlantımız aktif olsun, usb taktığımızda program açık olarak karşınızda bekliyor olsun, program kendisi otomatik olarak driveri bulup indirecektir eğer indirmezse verdiğim linkteki Driverları kullanmak zorunda kalacaksınız. Program Tablet Root yapma işleminde %90 oranında driverları kendisi bulmaktadır. Driverları bulduktan sonra kendisi Root dosyalarını bilgisayardan Tabletinize kopyalayacaktır. Tabletinize istek gelirse tüm istekleri kabul ediniz.

Root işlemi başarılı olduğuna dair bilgi mesajı programda görünecektir. Daha sonra Google Play giriş yaparak Super User adlı yazılımı indiriyoruz ve artık Tablet Rootludur. İstediğiniz uygulamalar ile kullanabilirsiniz.

[ads2]

[box type=”download” ]İşte Paylaştığımız Driver Dosyasını indirmek için Tıkla[/box]

[box type=”success” ]Driver kurulumu ile ilgili tüm ayrıntılar dosya içerisinde yer almaktadır.[/box]

[box type=”download” ]KingoRoot Programını İndirmek İçin Tıkla[/box]

[ads2]