Super Mario Run İçin Heyecan Dorukta!

Super Mario Run İçin Heyecan Dorukta! Super Mario Run İçin Heyecan Dorukta! mario

Super Mario Run oyununun Apple cihazlara geleceğinin duyulmasının ardından gelişmeler birbiri ardına yaşanmaya başladı. Akıllı telefonlarla uyumlu olması beklenen Super Mario Run için kullanıcıların şimdiden heyecanlı olduklarını söylemek mümkün.

Nintendo şirketinin en sevilen ve yıllardır eskimeyen oyunlarından biri olan Super Mario için yeni bir dönem başlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada oyunun Apple mağazalarına geleceği belirtilmişti. O günden beri tüm gelişmeler merakla takip ediliyor.

Bloomberg’in sitesinde yer alan haberde 15 Aralık tarihinin verilmesinin ardından hisse senetlerinin yüzde 3.7 oranında değer kazandığı kaydedildi. Haberin devamındaki detaylar ise şu şekilde: Super Mario yüzde yüz Nintendo tarafından geliştirilen bir oyun olmasıyla dikkat çekiyor. Bu da elde edilecek gelirin doğrudan şirket kasasına gireceği anlamına geliyor. Oyunun yeniden hareketli günler geçirecek olmasına gelen tepkiler ise şu ana dek olumluydu. İşte o tepkilerden birkaçı:

screen-shot-2016-09-07-at-1-11-47-pm-930x487 Super Mario Run İçin Heyecan Dorukta! Super Mario Run İçin Heyecan Dorukta! Screen Shot 2016 09 07 at 1

*Time ise oynanışın zengin olduğunu ve bağımlılık yaptığını belirtti.

*Engadget oyun grafiklerine yönelik övgüde bulundu ve yeniden oynatılabilirlik mükemmel olmalı şeklinde yorum yaptı.

*Araştırmacı SensorTower ilk ayda markanın 71 milyon dolar seviyesini göreceğini ve 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından oyunun indirileceğini tahmin ediyor.

*Apple şirketinin CEO’su Tim Cook ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ekim ayı içerisinde Super Mario Run’ın varlığından haberdar olmak için 20 milyondan fazla kişinin kayıt yaptığını belirtti.

Son olarak Ekim ayında Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, bir röportajda oyunun hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap edeceğini söyledi.

Super Mario Run daha Apple cihazlara gelmeden gündeme yerleşmeyi başardı. Apple cihazlarında kullanıcılar ile buluşacak olan oyun şimdiden merak konusu. Nintendo’nun en sevilen oyunlarından biri olmayı başaran Super Mario’yu yeni serüveninde nelerin beklediğini ise birkaç gün sonra görebileceğiz.